Wpis z mikrobloga

@affairz: @trx87 jeżeli pis poprze to dudu poprze. Mi się osobiście wydaje, że jednak pis nie poprze bo oni mówią, że BK2% jest lepsza. Tak czy siak jeżeli 0% nie wejdzie to wejdzie z powrotem BK2% tylko trzeba zobaczyć czy limit też za 2023/2024 będzie wchodził w 2025. Wstępnie e.w by było 30-40k kredytów na BK2%.
bk2% została oficjalnie wygaszona przez rząd, nie będzie już tego programu w kolejnych latach


@affairz: muszę poszukać ale jestem przekonany, że właśnie wygaszenie zostanie dopiero przy wprowadzeniu 0%. Teraz w 2024 został limit zmieniony ale nie został wygaszony projekt.
rząd nie może "wygasić" projektu, który hula na podstawie ustawy. Jest tak jak @acpiorundc napisał - dopiero w projekcie BK0% jest przepis, który likwiduje możliwość udzielania nowych BK2%.


@PanKapibara: tylko jednej rzeczy nie wiem, czy limit wniosków będzie mniejszy przez to, że w 2023+2024 jest więcej wniosków czy jednak będzie taki jak w ustawie przewidziany jest ( ok. 30-40k ).
dudu nic nie "#!$%@?", poczytaj jak działa weto prezydenckie przy większości kwalifikowanej


@affairz: jeżeli dudu zawetuje, to do obalenia weta potrzeba będzie 3/5 głosujących przy połowie obecności, tzn. jeżeli pisowcy będą przeciwko i nie postanowią "hehe zbojkotować obrad" to ustawa nie ma szans przejść
coś przeoczyłem?