Wpis z mikrobloga

Im bardziej cena za akcje #tsla zbliża się do $100, tym bardziej mam ochotę nakupić długoterminowych opcji... ale takich fest out of money.

Np.

TSLA Dec 2026 330.000 call (obecnie za $19.73)

albo

TSLA Jun 2026 490.000 call (obecnie za $6.50)

tak za 30k PLN. Na razie czekam.


IMO, jeszcze może być dużo niżej, zanim zacznie się pobudka związana z FSD. Czy pobudka się zdarzy przed 08.08 (robotaxi announcement)? ¯\(ツ)/¯

IMO, zacznie się wtedy, kiedy Tesla ogłosi pierwszy deal licencjonowania FSD innej firmie... tak samo jak miało to miejsce z superchargerami i Fordem.

Biorę po 200zł od każdej drużyny i słucham państwa...

#tsla #gielda
  • 9
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: te po 330 za 10-30k nie brzmią najgorzej. Albo Twój plan całkowicie wypali, albo stracisz trochę hajsu najwyżej. Jednocześnie jesteś wtedy na tyle long że możesz zacząć kupować indeksy/inne stocki.
  • Odpowiedz
Już kiedyś próbowałeś sił w callach na Tesla


@kamil-wasniewski: Wówczas chciałem się przede wszystkim nauczyć jak działają opcje w praktyce, po to by właśnie w przyszłości móc skorzystać z tego narzędzia, mając już jakieś doświadczenie.

Swoją drogą... wrzucając cokolwiek w opcje, liczę się z tym, że stracę dosłownie 100%. Mogę mieć rację co do kierunku, ale być za wcześnie... i puff....
  • Odpowiedz
@kokos24: 3 lata temu napisałem:

W krótkim terminie osobiście nie zdziwiło by mnie też to, że Tesla mogła by zanurkować do $166 czy nawet do $100... nie mniej jednak, mam przekonanie graniczące z pewnością, że szansa na to, że TSLA będzie w tej samej lub niższej cenie za 5 lat... jest bardzo, bardzo mała.



Jak do tej pory Tesla niżej nie zeszła, ale tym razem IMO, może póść jeszcze
  • Odpowiedz
3 lata temu napisałem:


W krótkim terminie osobiście nie zdziwiło by mnie też to, że Tesla mogła by zanurkować do $166 czy nawet do $100... nie mniej jednak, mam przekonanie graniczące z pewnością, że szansa na to, że TSLA będzie w tej samej lub niższej cenie za 5 lat... jest bardzo, bardzo mała.


@anonimowy_programista:
Więc dlaczego te 3 lata temu nie zamknąłeś pozycji i nie otworzyłeś ponownie te kilkadziesiąt% niżej, lub
  • Odpowiedz