Wpis z mikrobloga

Takie prowadzenie do ołtarza oznacza de facto oddanie kobiety spod opieki ojca pod opiekę męża


@jeden_na_dziesiec: powinna też być tradycja oddawania jebnietej córki staremu jak już nam spadną klapki z oczu
  • Odpowiedz
Nawiasem mówiąc, oczekiwałbym po ojcu żyjącym 25-30 lat dłużej więcej dojrzałości, umiejętności komunikacji i oceny sytuacji niż dwa razy młodszej córce.


@NieBendePrasowac: Może poszło o kilkanaście innych rzeczy, a to zwyczajnie przeważyło szalę? Mówię nie znam całej otoczki, a ona ma znaczenei.

Zwyczajnie mnie bawiły wpisy ktore wszystkko wrzucały na ojca.
  • Odpowiedz
Nikt nikogo nie powinien prowadzić, bo to nie jest XVII wiek a kobieta nie jest przedmiotem do przekazania panu młodemu.


@Iskaryota: Ładnie ci na baniak siada, że do zwykłego odprowadzenia do ślubu dorabiacie jakieś bzdury o średniowieczu i okazywaniu pościeli xD
  • Odpowiedz
@kotka-a: Co to wgl za pomysl robic wesel za czyjs hajs. Nie maja swojej kasy zeby zrobic wesele? To moze sie #!$%@? takiego wesela nie robi jak nie stac a nie bierze hajs od rodzicow na tak debilny cel xD Po drugie typiara po spinie z ojcem leci na tiktoka i opowiada wszystkim o problemach rodzinnych, to jest dopiero #!$%@? umyslowe. Przez samo to ze wrzucila na tiktoka jestem pewny ze
  • Odpowiedz
@jeden_na_dziesiec: idąc twoim przykładem, to ojciec nie powinien fundować wesela córce, bo to też jest oznaka tego że ojciec "płaci" przyszłemu zięciowi "odszkodowanie" za to że nowy małżonek przejmuje opiekę nad dziewczyną i od teraz to on będzie utrzymywać ją i przyszłą rodzinę.
Poczytaj sobie skąd wziął się zwyczaj wyprawiania wesela przez rodziców panny młodej.
Więc jeśli mówisz, że toksycznym jest to że ojciec kultywuje swoją tradycję, to tak samo toksycznym
  • Odpowiedz
@jeden_na_dziesiec: no tak jak piszesz, przyszła żona i mąż mogą sami uzbierać kase na swój ślub i wesele. Ojciec ma 100% rację. W końcu to jego siano. A jak się nie podoba to wypad.

Wam kobietom się wydaje, że możecie być niezależne od mężczyzn. No nie możecie. Bo świat wokół was zbudowali mężczyźni. Twój dom postawili mężczyźni, elektrykę kładł mężczyzna, hydraulike, dach itp.

Wy baby biologicznie jesteście 100% zależne od mężczyzn,
  • Odpowiedz
@Iskaryota: dawanie kasy przez rodziców na wesele to nie jest wynik kaprysu tylko takiej samej tradycji jak tej która mówi że ojciec prowadzi córkę do ołtarza.
Poczytaj sobie czym był posag wręczany przez rodziców którzy wydają kobietę za mąż.
Więc jeśli jej się nie podoba ten ucisk to tak samo powinna zrezygnować z przyjmowania pieniędzy i wydawania wesela, bo to jest ta sama część tradycji.
Chce być silna niezależna to niech
  • Odpowiedz
@kotka-a: kurna muszę się do teścia odezwać, że ma mi zapłącić z odsetkami za ślub, bo mógł córkę poprowadzić. Nie wiedziałem i wyłożyliśmy całość samodzielnie.

@silnikAtrakcyjny: no i nie klękałem. Dostała pierdzionek ukryty w pudełku z wiedźminem i bajlando.
  • Odpowiedz
może w kolejnym przypadku nie zapraszać ojca na wesele, no bo przecież to nie jego wesele


@naganiaczherculesa: no w sumie jak strzelił focha i uznał, że nie zapłaci, to jeśli zrobi za własne hajsy to może go nie zaprosić. płaci to wymaga.
  • Odpowiedz