Wpis z mikrobloga

Mam w przyszłym tygodniu rozmowę o pracę i zastanawiam się ile im powiedzieć, że chcę zarabiać. Ile według Was będzie ok, żeby nie przesadzić w żadną stronę? Mowa o pracy na b2b.

Projekt dotyczy stworzenia od zera automatyzacji testów i bycia jedyną osobą w firmie za to odpowiedzialną.

Trochę o mnie: 7 lat doświadczenia, w czasie pracy robiłem dosłownie wszystko, od robienia automatyzacji testów zarówno weba, apek mobilnych, backendu czy API (pisanie testów + rozwój frameworka), przez zadania poboczne jak skryptowanie wszystkiego naokoło, zarządzanie CI, a nawet po części w ograniczonym zakresie webdev czy admin linuxa. I po rozmowie z HR wydaje się, że wszystko to byłoby tam przydatne, bo kogoś takiego właśnie szukają.

Co może być ważne, dają 20 dni płatnego "urlopu".

#pracait #programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zmarnowany_czas 18-30k, zależy od firmy ile ma budżetu i jak bardzo są świadomi odnośnie testów. Będąc jedyną taką osobą w firmie też można oznaczać deadline’y i dużo dodatkowej roboty odnośnie jakości produktu. Mierzyłbym wysoko jeśli spełniasz ich oczekiwania
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: ja mam obecnie 7 lat jako seniora java dev, ogółem mikroserwisy w Javie, noSQL, AWS, do tego serverlessy w pythonie oraz podstawy devOps (klepe pipeliny jenkinsowe w groovym, ogarniam infrę k8s, terraform, cloudformation) i mam obecnie 22k netto b2b

Wysłałem setki CV gdzie zaznaczyłęm, że interesuje mnie opcja 20-24k netto b2b i rekruterki mnie wyśmiały, bo mają rzekomo setki CV od 10-15 letnich seniorów Java, którzy mają spore kredyty/leasingi
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: To zawsze bardzo trudno jest ocenić.
Jeżeli cechujesz się całkowitą samodzielnością, jesteś wstanie zaplanować i wdrożyć proces testowy do projektu, wybrać i skonfigurować narzędzia, spotkać się z klientem i mu to wyjaśnić i przegadać, bez problemu stawiasz framework do testów automatycznych i je utrzymujesz, to przy dzisiejszych realiach możesz liczyć na 17-30 tys.
Rynek jest trudniejszy, ale samodzielnych ludzi ze skillami nadal brakuje.
  • Odpowiedz