Wpis z mikrobloga

Hej mirasy, potrzebuje pomocy w zakresie mechaniki samochodowej xD Mam problem z autem ojca golf 4 2.0 benzyna, chodzi o układ klimatyzacji, jakiś czas temu uciekł czynnik i klima.nie działała wiadomo, największy problem leży w tym że vcds nie chce połączyć się z sterownikiem klimy zakładka AUTO HVAC, mimo że.moja skoda czy kolegi polo też 99r łączy się z tym bez problemu, szukam przyczyny dlaczego nie chce się połączyć, po nabiciu gazu dalej kompresor nie startuje, na wtyczce od kompresora cały czas jest 4.8v, próbowałem zewrzeć piny w czujniku ciśnienia w układzie klimatyzacji i po zwarciu sygnałowego z 12v startuje wentylator klimatyzacji ale kompresor nie, gdyby był komputer to można by. Było więcej podziałać a tak mamy szukanie igły w stogu siana, czy ktoś wie jaki układ jest odpowiedzialny że łączenie się z obd? Myślę o jakimś sterowniku jak na przykład sterownik ABS czy komfortu, tylko nie wiem który sterownik odpowiada za klimę, nie mogę nic w necie znaleźć.

#mechanikasamochodowa #mechanika #golf4 #vag
  • 14
  • Odpowiedz
@Tomekv23: tam jest klima automatyczna climatronic czy manualna? Bo chyba manualna w golfie tej generacji nie miała diagnostyki.

Czujnik ciśnienia masz trzy czy czteropinowy?
  • Odpowiedz
próbowałem zewrzeć piny w czujniku ciśnienia w układzie klimatyzacji i po zwarciu sygnałowego z 12v startuje wentylator klimatyzacji ale kompresor nie


Jak 3 pinowy to już czujnik wysyła środkowym pinem dokładne ciśnienie a nie jak w starych klimach były dwa czujniki on-off. Pewnie jak zwarłeś to zobaczyło ciśnie krytyczne i nie załączyło kompresora.

@Tomekv23: jak manualna to chyba doopa będzie. Trzeba by zgary zapinać i sprawdzić czy czynnik jest. Chyba w
  • Odpowiedz
  • 0
@biskup2k Właśnie oglądałem go, kable i piny dobrze wyglądają, dobrze że mówisz że tam może nie być diagnostyki, bo na tym się głównie skupiłem, no to zostaje mi podmienić czujnik ciśnienia i sterownik wentylatorów, bo ciśnienie w układzie jest.
  • Odpowiedz