Wpis z mikrobloga

#reklamacja #rekojmia #reebok
Cześć, czy udało się może komuś zareklamować po 26.04.2023 buty reebok kupione przed 26.04.2023?
Tutaj znalazłem informację że w związku ze sprzedażą reeboka przez adidas nastąpiły zmiany i nie ma już żadnego polskiego kontaktu, domena .pl przestała istnieć i jest tylko .eu.
Musiałem im wysłać maila po angielsku do jakiegoś europejskiego oddziału, że chcę skorzystać z dwuletniego prawa rękojmi, ale dostałem tylko odpowiedź że wada wynika z normalnego użytkowania butów i nic z tym nie zrobią. Co w takim przypadku robić? Udać się do rzeczoznawcy obuwia czy uderzyć do rzecznika praw konsumenta o pomoc? Dodam że uszkodzenia powstało po mniej niż roku użytkowania butów, a artykuł 556/2 brzmi tak:
Domniemanie istnienia wady w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego przy sprzedaży konsumenckiej
Jeżeli kupującym jest konsument, a wada została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego.
  • Odpowiedz