Wpis z mikrobloga

#darksouls #eldenring #bloodborne #sekiro #soulslike #liesofp gram w te Bloodborne od 5H grałem już w Eldena w ds1,3 sekiro Lies of P i przechodząc do sedna żenujący system farmienia estustow zajmuje mi kupe czasu zanim dojdę powalczę z bossem, następna kwestia za cholerę nie mogę pokonać pierwszych 2 bossów tego na moście bestie i tego gascoigne, 30fps nie dodaje tutaj uroku jakieś rady co robić co robię nie tak wszystkie inne soulsy przechodziłem ale tutaj normalnie nie wiem czuję że coś jest nie tak
jozinzbazin_bozy - #darksouls #eldenring #bloodborne #sekiro #soulslike #liesofp gram...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
żenujący system farmienia estustow


@jozinzbazin_bozy: w Bloodborne życie odnawia się gdy zadajesz ciosy, także musisz przestawić swój gameplay z soulsów na BB i grać dużo bardziej agresywnie, każda broń to tzw., trick-weapon, czyli ma wersję krótką i długą, przełączając między nimi w trakcie walki możesz robić combo i w efekcie stunlockować bossów, żeby móc wjechać z critem... ta początkowa lokacja jest nieco cięższa od paru kolejnych, ale tak ma być,
  • Odpowiedz
@jozinzbazin_bozy: BB to najlepsza gra FromSoftu, jednak ciężko przestawić się z soulsowego systemu walki na początku - kilka porad:
Pistolet, pistolet, pistolet - nauka parowania ciosów znacznie ułatwia grę!
Agresja - jeśli będziesz się pitolił z bossem jak w solsach to zginiesz. Tutaj trzeba przejąć inicjatywę, obserwować wroga i napierać!
Klatkaż - wszyscy na niego narzekają, a imho nie jest taki zły - 200 godzin przegrałem i w sumie to po kilku pierwszych szło się przyzwyczaić. Na remaster/remake nie ma co liczyć.
Broń - jeśli na początku wziąłeś lasko-bicz to łatwo nie będzie. Toporko-Halabarda moim zdaniem najłatwiejsza jest dla początkujących, szczególnie w trybie halabardy ma bardzo dobry zestaw ciosów. Z czasem polecam spróbować dwuręczniaka - moim zdaniem przed DLC najfajniesza broń - super szybkie ataki w trybie mieczyka, super mocne ataki w trybie
  • Odpowiedz
@jozinzbazin_bozy centralne Yarhnam przy jednym biegu możesz Farmic 8-12 fiolek jak dobrze pójdzie w 3-4 minuty, co do bestii Kleryka - koktajle Mołotowa są mocne, a butelka z krwią ją chyba może odciągnąć. Gascoin - pistolet mega mocny na niego, jak nie lubisz to staraj się wyczekiwać atak robić 1/2 hity i dasz radę, przy drugiej fazie, wyczekuj skoku i ataku który kończy się kopnięciem tu duże szanse na dużo hitów
  • Odpowiedz
@jozinzbazin_bozy: nie wiem czy to jest w plusie, na storze jest to osobna pozycja - ja mam na płycie edycję goty już z dlc. Dodatek można dokupić później, będziesz mógł normalnie wejść do nowej lokacji. DLC można spokojnie zacząć gdzieś w połowie przygody albo nawet zostawić na deser, jest trudniejsze. Aczkolwiek jeśli pobijesz ostatniego bossa nie masz możliwości powrotu i zaczyna się ng+ z automatu także jak ci "domek zacznie
  • Odpowiedz
@jozinzbazin_bozy
Ja z Bloodbornem zacząłem i powiem tak. Musisz nauczyć się parowania. Kule też się nie odnawiają, ale na ogół ich ilość jest wystarczająca. Potrenuj na trolach i lekko zmutowanych Huntsmenach (w pierwszej lokacji jest ich trochę w kościele za drzwiami ze starą babą), oni do nauki są chyba najlepsi.

Bloodborne to generalnie jest gra gdzie ARCYWAŻNE są skróty - nie licząc może ze dwóch lokacji do każdego bossa są jakieś drzwi czy winda. Z tym, że nawet te skróty dają i tak mniej niż w Elden Ringu

Farmienie fiolek jest #!$%@?ące, szczególnie w early game, kiedy nie do końca jest jeszcze gdzie farmić. Jak zostają ci dusze po lvlowaniu, to wydaj je na kilka fiolek. Nie będzie tego dużo, ale nigdy nie
  • Odpowiedz
@BogdanBonerEgzorcysta jak znasz masz jakieś fajne patenciki swoją drogą @Gilthoniel190 zamówiłem wersję GOTY która ma już w sobie ten płatny dodatek także nie mogę się doczekać bo aktualnie gram na tej podstawce z psplusa no wracając jak macie jakieś fajne tips nad tricks z farmieniek tych zasranych fiołek życia to dajcie znaka oczywiście w centralnym yharnam tam te wilki itp z 5-7 fiolek w 10min zrobię ale szału nie ma,
  • Odpowiedz