Wpis z mikrobloga

#ekologia #neuropa #konfederacja #4konserwy #pytanie #pytaniedoeksperta #uniaeuropejska #zielonylad #nieruchomosci
A jak to bedzie z przyszlosci z domami mieszkalnymi?

Moi rodzice wybudowali dom w 1994 roku.
Czy na prawdę UE będzie nakazać modernizacje tego domu, jesli sie dom bedzie chcialo kiedys sprzedać?
Modernizacja to duże koszty.

Oni na razie mówią, że będzie można w takim domu niezmodernizowanym mieszkać, ale nie będzie mozna sprzedawac i wynajmować.

Jaką mam gwarancje, że np. w przyszłości nie pójdą dalej i np. zakażą mieszkać w takim budynku i nakażą wyburzyć?

Bo czuje, że granica między szaleństwem a normalnością co raz bardziej sie zaciera.
  • 17
  • Odpowiedz
@Xvenowski: nie masz gwarancji. Moi rodzice też chcieli brać się za remont generalny domu - ja im mówię na #!$%@? wam to bo ja i tak tego nie chcę, a oni na samą łazienkę chcieli wydać ze 40k. Duży dom, ogrzanie tego to w chooy węgla zawsze szło, do tego mega #!$%@? rozkład tak że sypialnie mają na piętrze a reszta części dziennej na parterze. Prucie podłóg, nowe instalacje, remont generalny
  • Odpowiedz
@Xvenowski: przecież nie ma tam nic o zakazie sprzedaży, tylko o wynajmie


@PiotrFr:

Kolejnym krokiem ma być właśnie zakaz sprzedaży i wynajmu mieszkań, które nie spełniają określonych wymogów. Chodzi o osiągnięcie odpowiedniej klasy energetycznej budynku, zgodnie z „harmonogramem” narzuconym przez UE. Do 2030 r. nieruchomości zaklasyfikowane do najniższej klasy (G) powinny już być przeniesione klasę wyżej – czyli do klasy F. Później konieczne będzie podniesienie ich efektywności energetycznej przynajmniej do
  • Odpowiedz
daj linka a nie wycinek to powiem


@PiotrFr: Ale mnie to kompletnie nieciekawi co masz więcej do powiedzenia.

W dyrektywie EPBD jest wyraźnie zaznaczone o wynajmie i sprzedaży, tutaj nie ma pola do interpretacji albo jakiś twoich nic nieznaczących wniosków.
  • Odpowiedz
@Latarenko:

Ale mnie to kompletnie nieciekawi co masz więcej do powiedzenia.


Bo rzeczywistość nie pasuje do urojeń xD

Masz wkleje te fragmenty, których najwyraźniej nie potrafisz przeczytać (albo specjalnie uciałeś i zaznaczę kluczowe słowa

Zmieniona dyrektywa EPBD ustanawia stopniowe wprowadzanie minimalnych norm charakterystyki energetycznej WYŁĄCZNIE w przypadku budynków NIEmieszkalnych


Więc z szurskimi teoriami to nie do mnie
  • Odpowiedz
Oni na razie mówią, że będzie można w takim domu niezmodernizowanym mieszkać, ale nie będzie mozna sprzedawac i wynajmować.


Jaką mam gwarancje, że np. w przyszłości nie pójdą dalej i np. zakażą mieszkać w takim budynku i nakażą wyburzyć?


@Xvenowski: to ma uderzyć w rentierów, zresztą pamiętaj że to jest dyrektywa - czyli kierunek zmian prawnych które parlamenty krajowe mają obowiązek wdrożyć. A co nasze posły postanowią to nikt nie wie
  • Odpowiedz
Jaką mam gwarancje, że np. w przyszłości nie pójdą dalej i np. zakażą mieszkać w takim budynku i nakażą wyburzyć?


@Xvenowski: No żadną, tak samo jak kiedyś kazano usunąć np. azbest.
  • Odpowiedz
oczywiście, zakażą mieszkać i wywalą setki tysięcy ludzi pod most


@czerwonykomuch: eksmitują, na bruku przed domem każdemu wetkną w zadek tęczowe dildo, w rękę dadzą paczkę pieczonych świerszczy, wsadzą do elektrycznego samochodu i powiedzą, żebyś wypier, ale za daleko nie odjedziesz, bo przecież elektryk nie ma zasięgu
  • Odpowiedz