Wpis z mikrobloga

@EmDeCe: rosjanie nie maja radaru na 700 km, latające awacsy mają około 400 a teraz jak większość zestrzelona to uzywaja jakichś radarow w su z okolo 300 km zasięgu
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: jesli mi sie zdarzy to tak, ale nie ruskimi zrodlami xD ja tez moge przeczytac to info tylko co z tego, jesli dziala jak ponaddzwiekowy kindzal albo ruski przyrzad do swiecenia w dupie
  • Odpowiedz
rosjanie nie maja radaru na 700 km, latające awacsy mają około 400


@robertkk: w dupie byłeś, gówno widziałeś. Po raz kolejny robisz z siebie błazna i pokazujesz, że nie masz pojęcia o czym mówisz, podobnie zresztą jak autor tego wpisu na twitterze.
Zasięg instrumentalny nie ma nic wspólnego z faktyczną odległością na jakiej radar działa tylko dotyczy najdłuższej odległości na jakiej można dokonać jednoznacznego pomiaru odległości. Wzór na to jest bardzo
  • Odpowiedz
Dlatego usa inwestuje miliardy dolarow rocznie w samoloty stealth, zeby je byle ruskie gowno wykrylo


@robertkk: wykrywanie samolotów stealth z użyciem niskich pasm nie jest niczym zaskakującym. Stealth nie oznacza, że samoloty są niewykrywalne, tylko, że mają ograniczoną wykrywalność w wysokich częstotliwościach. Dla osób mających chociaż minimalną wiedzę z zakresu fizyki jest to oczywiste. Samoloty stealth mają bardzo proste kształty i proste linie właśnie po to, żeby dla fali EM działały
  • Odpowiedz
Potwierdzi to dowolna literatura z tej dziedziny.


@KaiserBrotchen: każda książka z tej dziedziny potwierdzi, że nadajesz się na gwaranta? W każdej jesteś wymieniany z nazwiska? :-)

zajmuje się tym zawodowo XD


Taki Sasin też zawodowo zajmuje się polityką, a efekty było widać, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: a wracając do tych 700 km, to jak powiedziałem wcześniej jest to zasięg instrumentalny, a nie zasięg widzenia.
Zasięg instrumentalny mówi nam o tym jaki maksymalny dystans od radaru jesteśmy w stanie zmierzyć, mając pewność, że to jest ten a nie inny dystans.
Obliczanie tego to fizyka na poziomie szkoły podstawowej i dosłownie zależność s = v * t. Sygnał z anteny radaru musi do celu dolecieć i wrócić,
  • Odpowiedz
Dlatego usa inwestuje miliardy dolarow rocznie w samoloty stealth, zeby je byle ruskie gowno wykrylo


@robertkk: ech, znowu... Poczytaj może o pasmach radarów i co można wykryć (i najważniejsze, śledzić) w poszczególnych zakresach. Wtedy zrozumiesz, po co to stealth wymyślono. Albo i nie...
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: ja tez mu wierze, tylko po wszystkich madrych wywodach jego, twoich i ludzi duzo madrzejszych od nas wszystkich wyjdzie, ze rosja niczego co by jej pomoglo w konfrontacji z usa z tego nie odczyta, a usa widzi ile iwan w suce ma promili. Tak jak np. himarsy, strzelaja sobie stosunkowo blisko, a zanim ruscy oblicza skad strzelal i wysla salwe to juz go tam nie ma
  • Odpowiedz