Wpis z mikrobloga

Brałem antydepresanty przez 4 lata (escilatopram 10 mg), przestałem jakieś 4 miesiące temu. Przestałem przez bardzo duże problemy z motywacją - nie potrafiłem zmusić się do nauki choćby nie wiem co, po prostu nie przeszkadzało mi to że siedzę na dupie i nic nie robię, nawet dobrze się z tym czułem. Niestety po odstawieniu antydepresantów powróciły myśli samobójcze które miałem zanim zacząłem brać. Powróciły też różnego rodzaju emocje których nie odczuwałem, stopniowo powracają wspomnienia sprzed 20 roku życia które utraciłem podczas brania tego leku (mam 27 lat). Ogólnie są momenty kiedy jest bardzo źle, ale są też momenty kiedy czuję się tak jakoś ludzko - na psychotropach wszystko było dla mnie takie jakieś niewytłumaczalnie sztuczne i płytkie jak teraz o tym pomyślę. Byłem ostatnio u innego psychiatry to od razu zasugerował mi że mogę mieć ADHD oraz zaburzenia ze spektrum autyzmu - konkretnie chodzi o zespół aspergera. Ogólnie pasuje do mnie bardzo dużo objawów zarówno z ADHD jak i zespołu aspergera - moje życie przed 20 to jedna wielka trauma i ogromne poczucie odrzucenia które wraca pomimo upływu czasu. Dodatkowo przepisał mi lek Brintellix, i tutaj mam pytanie czy warto zacząć znowu brać? Z jednej strony powinien on wyciszyć moje negatywne myśli, z drugiej boję się że wyciszy też te dobre myśli i zamienię się znowu w jakieś zombie które ma na wszystko wywalone i zachowuje się jak robot. Jeśli chodzi o psychoterapię to raczej odpada, ponieważ mieszkam na wsi i miałbym czas jedynie w sobotę wieczorem i w niedzielę, ale wtedy żaden psychoterapeuta nie pracuje.
#escitalopram #ssri #antydepresanty #psychoterapia #psychiatria #depresja #brintellix

Czy zacząć brać Brintellix

  • Tak 60.0% (15)
  • Nie 40.0% (10)

Oddanych głosów: 25

  • 7
  • Odpowiedz
@wqrt:
1) Brintellix wprawdzie jest drogi, ale za to nie działa;
2) Jeśli Asperger + ADHD, to leki najczęściej nie pomogą (chyba, że dedykowane dla ADHD, ale podobno drogie);
3) Z terapią była styczność?
  • Odpowiedz