Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Dajcie proszę linki do artykułów niezależnych ekspertów, ekonomistów , autorytetów (tylko nie polityków bo im mogą wierzyć tylko ameby) opisujące negatywne scenariusze, konsekwencje wejścia kredytu 0proc. Chodzi mi o ten nowy projekt. Mam dyskusję z rodziną i oni dość mocno myślą, że ten nowy jest inny niż stary.
  • 9
  • 0
@chaosrising: ale to chyba była największa krytyka poprzedniego, że promował fliperowanie, landlordom i mikro mieszkania co zamykało rynek młodym, nowym rodzinom?
  • 0
@GOHAN: a ten limit 15k mieszkań i to, że jedno gospodarstwo domowe może złożyć jeden wniosek do jednego banku zamiast seryjnie wszędzie windując tym samym sztucznie statystyki popytu? Ponoć brakuje 2mln mieszkań. To więc kropla w morzu potrzeb na pierwszy rzut oka
gospodarstwo domowe może złożyć jeden wniosek do jednego banku zamiast seryjnie wszędzie


@Raa_V: To jest głupota. Zawsze istnieje szansa, że ktoś nie dostanie kredytu, bo cośtam, a deweloper/sprzedawca wiecznie czekał nie będzie. Procesowanie takiego wniosku przy BK2 zajmowało kilka miesięcy. Kij wie ile będzie zajmowało teraz.

windując tym samym sztucznie statystyki popytu


@Raa_V: Nikt nie liczy statystyk popytu przez ilośc wniosków o kredyt z BK2 bo wiadomo, że każdy składał
  • 0
@GOHAN:

Nikt nie liczy statystyk popytu przez ilośc wniosków o kredyt z BK2


@GOHAN: no ponoć tak to działa, że developer wiedząc, że ma 30 wniosków na mieszkanie automatycznie zakładał, że to popyt. Błędem statystycznym było to że to było 30 wniosków od 3 gospodarstw domowych
developer wiedząc, że ma 30 wniosków na mieszkanie automatycznie zakładał, że to popyt


@Raa_V: Skąd deweloper miałby wiedzieć ile wniosków kredytowych na jego mieszkania zostało złożonych ?

Błędem statystycznym było to że to było 30 wniosków od 3 gospodarstw domowych


@Raa_V: Takie wnioski wyciągają tylko zwykli zjadacze chleba, którzy tych danych nie obrabiają i nie są kompletnie powiązani z żadną oficjalną statystyką.
  • 0
@GOHAN: nie wiem ale było chyba nawet na głównej o tym problemie. Może bank musi zweryfikować z developerem poprawność danych w wniosku? Typu metraż, ulica, ilość pokoi i mają jakiś system fakt checking?