Wpis z mikrobloga

Sprawa jest do mirkow z #wroclaw

Jutro ranoo ląduje w Waszym pieknym miejscie moj kolega z USA ze swoja zona. Odbierac. Amerykanin z krwi i kosci. ~60 lat. Nie mowi po polsku. Nocuja w hotelu na Rzezniczej. Jako, ze odbieral ich bede dopiero we wtorek popoludniu chcilabym im zapewnic jakies atrakcje i dac polecajki jakies, zeby im ta doba jakos zleciala.

Tez jestem stary (chociaz nie az tak) i specjalnie nie wiem co im polecic.

Narazie mam takie dosc oczywiste rzeczy:

- Panorama Raclawicka
- Rynek Glowny
- Kolejkowo
- Na wyspie Slodowej cos sie juz dzieje? Mozna wieczorem sobie siasc i spic browarka?

Prosze tez o jakies rekomendacje i polecjaki co do knajp. Ale...
Raczej polskie i tradycyjne jedzenie. Bo egzotyki maja u siebie sporo.

Chcieliby zjesc tradycyjnego paczka,
fajne sniadanko - z tym,dinette i charlotte raczej odpada

Z gory dziekuje za pomoc.
  • 25
  • Odpowiedz
- Na wyspie Slodowej cos sie juz dzieje? Mozna wieczorem sobie siasc i spic browarka?


@bigger2: można jak najbardziej, o ile nie będzie przeszkadzać armia studentów i licealistów, którzy także tam będą. Niezależnie od dnia tygodnia
  • Odpowiedz
  • 1
@bigger2 Na wyspie slodowej jest dobra restauracja na dole concordii, bar na dachu. W budynku Mlynu jest tez fajna knajpa chorwacka- Riva.
Na Polską kuchnię to Browar Święty Jan albo Piwnica Swidnicka. Z atrakcji rejs po odrze jeszcze weźcie pod uwagę.
  • Odpowiedz
@bigger2 wielka porcja w ekonomicznej cenie i z dobrym smakiem to zdecydowanie bar chrupek, ale czy się dogadają po angielsku to nie jestem w 100% pewien, ale też nigdy tego tam nie próbowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bigger2: dla mnie najlepsza szama polska i to bez kolejek to Twoje Bistro Międzyleska 4, zdarza mi sie tam pare rzeczy na swieta brac nawet, dla mnie petarda.

Co do zwiedzania - spacer po rynku, park i teatr lalek, ostrow tumski, niech sobie wejda na dziedziniec ossolineum, zamiast sky tower polecam wieze widokowa w kosciele sw. elzbiety (osoby otyle moga miec problem z przecisnieciem sie, just saying ;) ), jak ktos
  • Odpowiedz
@bigger2 jak ma być polskie jedzenie to mogę polecić restauracje konspira. Mnie smakowało. Co do atrakcji to jeszcze można polecić hale stulecia i tereny wokół niej. Poza tymi o jakich pisałeś. Z knajpek najlepiej pójść pod nasyp ,tam jest prawie wszystko.
  • Odpowiedz
@bigger2: staaary, niech się przejdą po okolicach rynku i im styknie. Z jetlagiem i tak będą nie do życia, szczególnie lecąc z zachodu. Pogoda się #!$%@? koncertowo, więc im wystarczy. Na panoramę mogą się nie wbić, tam trzeba chyba bilety ogarnąć jakoś wcześniej. Ewentualnie mogą się przepłynąć stateczkiem, no ale wypiździ konkretnie. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz