Wpis z mikrobloga

Niestety ludzie piją i jadą. Nie jest to często jedno piwko wystarczy trochę po nocy pokręcić się w centrum miasta w okolicy monopolowych.
  • Odpowiedz
@d4wid

347 zatrzymanych kierowców pod wpływem alkoholu, a to tylko za wczorajszy dzień( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kraj alkoholików.


#patologiazewsi #policja #alkoholizm #prawojazdy #prawo #samochody


I znowu podwójna manipulacja:
- brak rozróżnienia na stany zawartości alko. ( tych co po drugim badaniu wyszło 0 też wciągnęli do statystyk? Znajac tych patologicznych kłamców pewnie tak),
- brak podziału na obywatelstwo.

Od lat i nic sie nie zmienia a mimo ze
  • Odpowiedz
251 osob poszukiwanych w ciagu jednego dnia, wtf, to ile tych poszukiwanych jest lacznie, dlaczego az tak duzo. No chyba, ze jako poszukiwanego traktuje sie kazdego kto zalega z podatkami, nierzetelnych alimenciarzy..
  • Odpowiedz
no nie porównuję właśnie, powiedzialbym: pół litra <= gorączka < brak snu < pisanie SMSów i prowadzenie < pełny pęcherz < jedno piwko.


@Bejro: tylko weź pod uwagę, że ludzie to debile i nie braliby w ogóle pod uwagę właśnie tych innych okoliczności, bo możesz wypić jedno piwo, być głodnym, niewyspanym, zmęczonym i starga cię jakbyś wywalił 0.5 wódy. Dlatego to dobrze, że mamy tak restrykcyjne limity i jest ogólna świadomość,
  • Odpowiedz
  • 0
@d4wid No i srasz na to? Taka wieloletnia nagonka na pijanych kierowców, akcje w nich wymierzone, kontrole, uświadomienie. I co? I gówno nadal ginie najwięcej osób w ue w tym kraju na 100 tys mieszkańców xd a na tym zachodzie na który srasz być może policja zajmuje się czymś pożytecznym niż łapaniem gości wczorajszych i jest bezpieczniej


Trudne do połknięcia tabletki: to nie pijani są problemem na polskich drogach. Każdy w tym
  • Odpowiedz
@d4wid: musisz mieć ogromny problem z alkoholem skorondla ciebie np. Takie 0.2% gdzie w całej zachodniej eu jest akceptowalne jest aż taka drzazga w oku. Przypominasz mi mego teścia byłego alkoholika, potrafił w samych gaciach lecieć do sklepu po wódkę, ale jak przestał pić to od 30 lat ma przegięcie w drugą stronę zobaczy kapsel od piwa to już gorączki dostaje. Mieszkałem trochę czasu w Hiszpanii i często gęsto nawet policja
  • Odpowiedz
@d4wid: A może kraj policyjny, gdzie za każdym rogiem pod sklepem czeka radiowóz, bo Mietek Wu po 3 Tyskie jedzie 3 km do domu Tico, a za chwilę 18-letni Rafał Zet po 4 Tyskie na rower wsiądzie, to ładnie statystykę nabijemy. Zobacz tą hiszpańską drogówkę oni dużo łapią turystów, swoich nie ruszają, bo chcą mieć spokój na mieście itd. W Polsce piję się dużo-fakt, ale gadanie, że pirat drogowy po 3
  • Odpowiedz
  • 0
@d4wid: musisz mieć ogromny problem z alkoholem skorondla ciebie np. Takie 0.2% gdzie w całej zachodniej eu jest akceptowalne jest aż taka drzazga w oku. Przypominasz mi mego teścia byłego alkoholika, potrafił w samych gaciach lecieć do sklepu po wódkę, ale jak przestał pić to od 30 lat ma przegięcie w drugą stronę zobaczy kapsel od piwa to już gorączki dostaje. Mieszkałem trochę czasu w Hiszpanii i często gęsto nawet policja
  • Odpowiedz
@d4wid: nie nie masz racji, wszystko jest dla ludzi tylko z głową. Musiałeś mieć sporo alko w domu jeśli #!$%@?ło tobie aż tak w drugą stronę
Skoro nie rozróżniasz wypicia sobie alkoholu przez dorosła osobę bo ma na to ochotę , od zaszczanego alkoholika to masz duże zaburzenia w psychice pod tym względem

Ps:
Przepraszam dopiero teraz zobaczyłem że jesteś intensywnym pisarzem o danielumagicanie i femma czy jak to się tam
  • Odpowiedz
ale to Ty pierwszy założyłeś, że wszyscy byli Polakami! Ja czekam, może w międzyczasie będę szukać źródła


@kawior2007: byłoby miło gdybyś jednak podał źródło rewelacji że połowa pijanych to obcokrajowcy. Wg danych z 2022 roku złapano prawie 100000 pijanych kierowców.
https://www.ciekawestatystyki.pl/2022/11/nietrzezwi-kierowcy.html?m=1

W 2022 roku polska policja zatrzymała 97 856 pijanych kierowców, ponad 19 tysięcy osób więcej niż rok wcześniej (wzrost o 25%)!

Co roku polska policja zatrzymuje ponad 50 tysięcy nietrzeźwych
  • Odpowiedz
pod wpływem, w sensie stężenie alkoholu akceptowalne w krajach zachodnich xD


@PozdroPocwicz: W Czechach Słowacji czy Węgrzech z kolei byłoby 2x tyle.

Na zachodzie jeżdżą po kieliszku wina bo prawo na to pozwala. U nas nie pozwala.
Nie wiem po co patrzeć na przepisy w innych krajach w takiej sytuacji. Posiadanie zielska będziesz tłumaczył policji holenderskim prawem?
maszfajnedonice - >pod wpływem, w sensie stężenie alkoholu akceptowalne w krajach zac...

źródło: mapa-europy

Pobierz
  • Odpowiedz