Wpis z mikrobloga

ktos mi wytlumaczy czemu deweloperzy nie budują bloków 12-13 piętrowych jak kiedyś?

-zapotrzebowanie na mieszkania jest tak duże, że i tak by to ludzie kupili,
-potrzeba mniejszej działki na budowe dużego budynku,
-technicznie to prawie taki sam budynek jak 4 piętra?
-stare osiedla mają 13-piętrowce i nawet zieleń / parkingi wokół

wiec czemu sie tego nie buduje juz?

#pytanie #bloki #mieszkania #nieruchomosci
jmuhha - ktos mi wytlumaczy czemu deweloperzy nie budują bloków 12-13 piętrowych jak ...

źródło: str26

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@jmuhha: budynek ciezki, fundamenty duze, dlugo sie czeka na utwardzenie terenu, malo pozostalo grunkow na ktorych mozna cos takiego walnac, prawie zaden odrolniony teren sie nie nadaje na wiecej niz 2 pietra z betonu
  • Odpowiedz
Tak samo parking, jak postawisz kilkanaście pięter w górę, to musisz ryć wiele kondygnacji w ziemi, rycie np 4 kondygnacji podziemnego parkingu kosztuje bardzo dużo


@danieldan: Mieszkam na prlowskim blokowisku gdzie przy gęstym skupisku bloków (wszystkie po dwanaście pięter) zmieściło się sporo miejsca na parkingi (w tym również na boisko, zieleń, drzewa, place zabaw) i jakoś nie są one pozastawiane, zawsze jest miejsce.
  • Odpowiedz
@jmuhha przecież problemem nie jest wysokość tylko zapisy planów miejscowych xd które ograniczają wysokość i narzucają ilość miejsc postojowych. Bardzo wysokie bloki musiałyby mieć bardzo dużo kondygnacji podziemnych i nie @gien wcale nie byłyby ceny korzystniejsze dla klienta, bo kondygnacje podziemne są znacznie droższe w budowaniu niż te nadziemne.
  • Odpowiedz
Mieszkam na prlowskim blokowisku gdzie przy gęstym skupisku bloków (wszystkie po dwanaście pięter) zmieściło się sporo miejsca na parkingi (w tym również na boisko, zieleń, drzewa, place zabaw) i jakoś nie są one pozastawiane, zawsze jest miejsce.


@SzycheU: Wypowiedź zupełnie bez związku z tematem. Tak jak pisałem za komuny działki były tanie, bo za darmo. Nie było też wymagań co do wykonania odpowiedniej liczby miejsc parkingowych na każde mieszkanie. Obecnie deweloper
  • Odpowiedz
bo budowa z wielkiej płyty to już przeszłosć i nieopłacalny biznes.

Wieżowce z wielkiej płyty stoją już czasami nawet 50 lat a YTONG rozpadnie się po 20 a w dodatku nie utrzymałby 11 piętrowego kolosa.


@Rodriquez: XD
YTONG to nic innego jak beton komórkowy, który jest materiałem używanym w budownictwie już od 100 lat (jak nie więcej), w dodatku część ścian w wielkiej płycie też jest zrobiona z tego materiału, i
  • Odpowiedz
bo im nie pozwalają, gdyby im było wolno można to by stawiali 30 piętrowe


@gwaltotron2000: znam okolice gdzie w koło są 10piętrowe bloki, które stoją już z 50lat ale nowe co budują pomiędzy nimi... 8pięter
@jmuhha:
W przepisach są też wymogi co do miejsc parkingowych. Koszt garażu z kilkoma poziomami jest bardzo duży i istnieje ryzyko, ze nie zostaną wszystkie sprzedane.
  • Odpowiedz