Wpis z mikrobloga

ktos mi wytlumaczy czemu deweloperzy nie budują bloków 12-13 piętrowych jak kiedyś?

-zapotrzebowanie na mieszkania jest tak duże, że i tak by to ludzie kupili,
-potrzeba mniejszej działki na budowe dużego budynku,
-technicznie to prawie taki sam budynek jak 4 piętra?
-stare osiedla mają 13-piętrowce i nawet zieleń / parkingi wokół

wiec czemu sie tego nie buduje juz?

#pytanie #bloki #mieszkania #nieruchomosci
jmuhha - ktos mi wytlumaczy czemu deweloperzy nie budują bloków 12-13 piętrowych jak ...

źródło: str26

Pobierz
  • 76
@jmuhha: budynek ciezki, fundamenty duze, dlugo sie czeka na utwardzenie terenu, malo pozostalo grunkow na ktorych mozna cos takiego walnac, prawie zaden odrolniony teren sie nie nadaje na wiecej niz 2 pietra z betonu
Tak samo parking, jak postawisz kilkanaście pięter w górę, to musisz ryć wiele kondygnacji w ziemi, rycie np 4 kondygnacji podziemnego parkingu kosztuje bardzo dużo


@danieldan: Mieszkam na prlowskim blokowisku gdzie przy gęstym skupisku bloków (wszystkie po dwanaście pięter) zmieściło się sporo miejsca na parkingi (w tym również na boisko, zieleń, drzewa, place zabaw) i jakoś nie są one pozastawiane, zawsze jest miejsce.
@jmuhha przecież problemem nie jest wysokość tylko zapisy planów miejscowych xd które ograniczają wysokość i narzucają ilość miejsc postojowych. Bardzo wysokie bloki musiałyby mieć bardzo dużo kondygnacji podziemnych i nie @gien wcale nie byłyby ceny korzystniejsze dla klienta, bo kondygnacje podziemne są znacznie droższe w budowaniu niż te nadziemne.
Mieszkam na prlowskim blokowisku gdzie przy gęstym skupisku bloków (wszystkie po dwanaście pięter) zmieściło się sporo miejsca na parkingi (w tym również na boisko, zieleń, drzewa, place zabaw) i jakoś nie są one pozastawiane, zawsze jest miejsce.


@SzycheU: Wypowiedź zupełnie bez związku z tematem. Tak jak pisałem za komuny działki były tanie, bo za darmo. Nie było też wymagań co do wykonania odpowiedniej liczby miejsc parkingowych na każde mieszkanie. Obecnie deweloper
bo budowa z wielkiej płyty to już przeszłosć i nieopłacalny biznes.

Wieżowce z wielkiej płyty stoją już czasami nawet 50 lat a YTONG rozpadnie się po 20 a w dodatku nie utrzymałby 11 piętrowego kolosa.


@Rodriquez: XD
YTONG to nic innego jak beton komórkowy, który jest materiałem używanym w budownictwie już od 100 lat (jak nie więcej), w dodatku część ścian w wielkiej płycie też jest zrobiona z tego materiału, i
bo im nie pozwalają, gdyby im było wolno można to by stawiali 30 piętrowe


@gwaltotron2000: znam okolice gdzie w koło są 10piętrowe bloki, które stoją już z 50lat ale nowe co budują pomiędzy nimi... 8pięter
@jmuhha:
W przepisach są też wymogi co do miejsc parkingowych. Koszt garażu z kilkoma poziomami jest bardzo duży i istnieje ryzyko, ze nie zostaną wszystkie sprzedane.