Wpis z mikrobloga

@kmlbnd: normalnie się wymienia olej, ja w a4 automacie po około 60kkm zmieniałem, zresztą czasem w skrzyni już czuć, że nie zmienia biegów jak wcześniej. A jak masz multitronica to szczególnie na niego chuchaj ;)
@miki4ever: (#)

PS.: Sam jestem samochodowym ignorantem. Spisałem powyżej tylko to co słyszałem na wiosnę 2008 roku w wywiadzie holenderskiego radia z Henkiem de Groot. Następnego dnia były jeszcze małe notatki w krajowych gazetach i dalej żadnego oddźwięku ani jednej wypowiedzi specjalistów i producentów.
@kmlbnd: jak to co robić? Sprzedaj dziada kup japonca jeździsz do końca. A tak w ogóle to w skrzyni nie ma żadnego oleju a płyn hydrauliczny i się go wymienia a już na pewno w twoim trupie
@kmlbnd: Jeśli chodzi o manual, to wiem jedno. Tam oleju się nie zmienia. Sam miałem astrę I i zrobiłem nią 330 tys km w 5 lat nic nie ruszając w skrzyni. Auto, gdy kupiłem, miało 197 tys km na liczniku, więc gdy się rozbiła o ciągnik, miała przejechane minimalnie ( minimalnie - uwzględniając, że licznik pewnie był cofnięty ) 530 tys km. Skrzynia jeździła do końca. A jeszcze potem poszła jako