Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Matpiotr: Nie ma czegoś takiego jak butelka bezzwrtna. Po prostu producenci ich nie przyjmują i tak sobie je nazwali, żeby niby ładnie brzmiało.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: ale wyssane z palca bzdury. Gdziekolwiek, jak oddajesz butelki i kupujesz piwo to nikt cie nie pyta o paragon.
W żabkach patrzą czasem tylko na markę bo większość jest po 40 a te Mirosławie po 50.
Jak wyciągnąłeś butelki sprzed 10 lat to się nie dziw bo już nikt tego nie przyjmuje.
  • Odpowiedz
w Kauflandzie możesz oddać wszystko co zwrotne, płacą 50 groszy od butelki w formie bonu na zakupy.


@Tomek3322: Czyli walą w chooia bo kaucja to 1zł a dodatkowo w dupie mam ich bon, chcę PINIENDZÓW.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: #!$%@? doswiadczyles. Z piwnicy nawet nie wylazles tylko jakieś bajty bez potwierdzenia w życiu klepiesz smrodzie.
Ewa masz #!$%@? mordę i nawet julki w żabce cię robią w uja.
Tak czy inaczej, wali pprzegrywem co w sklepie od lat nie był
  • Odpowiedz
@Nick_Login Czemu od razu opłata recyklingowa? Niech sobie robią dowolne butelki, ale nałożyć obowiązek ich utylizacji. Producent sam będzie płacił za odbieranie śmieci od swoich klientów. Kiedy ludzie w końcu przestaną się umartwiać nad „biednymi” multimilionowymi korporacjami i ich „ciężkim” losem? Zysk jest ich, a śmieci i obciążenie środowiska wspólne, coś tu jest nie halo.
  • Odpowiedz
@orzeszkiy: Bo rozwiązania muszą być realistyczne. Jak sobie wyobrażasz odbieranie butelek Grolscha od klienta? Aktualny system kaucjowy co do zasady jest dobry, tylko wymaga dopracowania.
  • Odpowiedz
@Nick_Login Jest tak dobry, że dochodzi do sytuacji o jakiej pisze OP, że musisz się pieprzyć ze zbieraniem paragonów i kłótniami z kasjerkami w sklepach.

W Holandii i Niemczech możesz oddać wszystkie butelki w praktycznie każdym sklepie, nikt nie patrzy na to gdzie kupione, bo jeśli ja, jako klient, mam zbierać paragony żeby udowodnić że akurat w tym sklepie kupiłem te butelki, to prawdopodobnie będę wolał je wypieprzyc jak OP. Jeśli mogę
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: Też mnie to wkurza ale staram się ich zrozumieć. Bo pewnie byłby przypadki, że kupiłbyś 20 butelek piwa w biedronce i chciała oddać w żabce bo bliżej no i jakoś tak łatwiej niż w biedronce. A oni by mieli mnóstwo butelek którymi by musieli obracać. Zwłaszcza, że miejsca mało.
  • Odpowiedz
@Nick_Login Nadal się nie zgadzam. Co do zasady jest #!$%@?, bo sprzedawca ma obowiązek przyjąć butelki, ale nie ma obowiązku ci za nie zapłacić. To czemu ich lepiej nie wypieprzyc nawet na ulicę?
  • Odpowiedz
Co do zasady jest #!$%@?


@orzeszkiy: Zasada jest taka, że ty płacisz kaucję, którą sprzedawca ci oddaje po oddaniu butelki. A że niektórzy sprzedawcy wymyślają własne zasady, to trzeba to dopracować. Albo zacząć stawiać automaty. Mieszkałem w Niemczech, super rozwiązanie.
  • Odpowiedz