Wpis z mikrobloga

KARA ŚMIERCI dla wietnamskiej miliarderki i potentatki nieruchomości, która zdefraudowała 44 miliardy dolarów z banku SCB.
O ile dobrze zrozumiałem, śmiertelny zastrzyk powinien być wykonany w ciągu 15 dni.

Tym wyrokiem żyje dziś cały Wietnam, ale newsy pojawiły się we wszystkich dużych światowych mediach, bo podobno jest to jeden z najgrubszych przekrętów w historii.
Bank SCB jest państwowy, bodajże największy w Wietnamie, więc realne oszczędności życia stracili normalni ludzie. Rząd nie jest w stanie pokryć tak gigantycznych strat.

Moim zdaniem, kara śmierci jest adekwatna za tak gigantyczne defraudacje - paru kandydatów mamy i u nas, chociaż przy tej babce to biedacy.

Jeśli interesują Cię ciekawostki z Wietnamu, publikuję je pod tagiem #adrianztunelivietkongu.

#wietnam #azja #ciekawostk
AdrianZTuneliVietkongu - KARA ŚMIERCI dla wietnamskiej miliarderki i potentatki nieru...

źródło: truong-my-lan-tuyen-an-1104-1712852963129

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muak47: A kto powiedział, że zrobiła to sama? W takie afery zamieszane są dziesiątki, jak nie setki osób. Tu jest masa milionerów, raczej nie dorobili się na paróweczkach ;)

@michallukawski: Nie słyszałem o innych inwestycjach, ale ile tu powstaje gigantycznych wieżowców, to można się za głowę złapać. Sporo jest pustych, nie wiem czy to na biura, czy myślą, że kiedyś zostaną zaludnione. Swego czasu myślałem, że może Chińczycy nie mają co robić z kasą, więc tutaj inwestują. Ale to może być objaw tej, lub podobnej afery.

@podomka: Mój wietnamski nie jest zbyt dobry, ale tak to zrozumiałem, że mają ją wstrzyknąć w ciągu 15 dni. Wyrok był teraz, na dniach. To Azja, nie USA. Ale całkiem
  • Odpowiedz