Wpis z mikrobloga

Chłop kupił sobie nóż glocka bo z pistoletu strzelał i mu się spodobało, a że Feldmesser był w przyzwoitej cenie to myślałem, że będę mieć porządny sprzęt na wyjazdy. No i ogólnie jest całkiem spoko, tnie co ma ciąć, jest wytrzymały itp tylko nie sprawdzałem wymiarów i jest dla mnie za długi (głownia 16,5 cm) i przez to bywa niezbyt wygodny ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zastanawiam się nad cold steelem SRK Compact SK-5 (głownia 13 cm) ale wpadł mi w oko polski ZaPas Ultra Outdoor (12cm). Ktoś ma jeden lub drugi i może coś doradzić? Warto dopłacić stówę do Polaka? Szukam czegoś porządnego z ostrzem około 10-12cm.

Druga ważna kwestia czyli zakup kamienia, ma ktoś jakiś sprawdzony zestaw z diamentami do około 400?
Z góry dzięki za odpowiedzi!


#noze
makkpol69 - Chłop kupił sobie nóż glocka bo z pistoletu strzelał i mu się spodobało, ...

źródło: IMG_3684

Pobierz
  • 6
@makkpol69: ja bym szedł raczej w pełną rękojeść z kratonu czy innej gumy w tego typu nożu terenowym. Powodzenia w jakichś cięższych, czy dłuższych pracach z rękojeścią z okładzinami z G10 i odkrytym tangiem, jak w tym polskim cudzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zobacz jeszcze kopię Fallkniven F1 na aliexpress - jak dla mnie to jest kwintesencja małego noża terenowego. Zarówno trzymanie ostrosci, jak i agresywność cięcia
  • 0
@huntforfur: Co to jest morka? Mam kostkę 40:60 wosk pszczeli- parafina. Co do starego to chcę przeszlifować rękojeść, na jej dole drewno się "zawinęło" bo kiedyś był używany jako dłuto do drewna, "młotkiem" była stalowa rura ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Iifeform Ja nie jestem jakimś super survival buszkraftowcem, jakichś ciężkich robót zwykle nie uprawiam. Ostrzałki w terenie mi potrzebne nie są, szukam czegoś do trzymania w domu,
  • 0
@huntforfur: Nie mam pojęcia tbh, nic nie jest na nim napisane. Ten nóż ma ponad pół wieku, i nie wiem jak mora znalazłaby się w prl około 1970 roku, Ale wykonany jest porządnie, nie koroduje a był tyrany i potem leżał w szafie, bez czyszczenia, ostrzenia czy jakiejkolwiek konserwacji. Pamiętam, że była do niego w komplecie skórzana pochewka ze szlufką na pas ale gdzieś ją zgubiłem.