Wpis z mikrobloga

Czy to jest norma, że android zamula po roku czasu? Normalnie nie czaję, kupuję w miarę dobre telefony - żadne flagowce, ale ostatni telefon kosztował rok temu jakoś 2k. I za każdy #!$%@? razem to samo. Mija rok około i zaczyna mulić.
Da się jakoś temu zapobiec? Format telefonu?

Zastanawiam się nad iPhone, bo tam podobno tego problemu nie ma. Nawet kosztem gorszego telefonu jako całość, stabilność dla mnie jest najważniejsza.

#android #iphone
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@GastroAndrzej jeśli dla ciebie stabilność to priorytet to jasne że lepiej iść w iPhone. Oczywiście zaraz ktoś tu pewnie napisze że iOS już wcale taki stabilny nie jest, mogę jednak zapewnić że na bank na stabilność iOS nie będziesz narzekać, co do innych aspektów to się nie dowiesz jeśli nie spróbujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GastroAndrzej oczywiście, że iphony są dużo stabilniejsze od androidów - szczególnie od androidów ze średniej półki. Sam parę lat temu przesiadłem się z Xiaomi redmi note 8t na iPhone’a se 20 - bo nie mogłem wytrzymać zamulania Xiaomi i tego, że bateria mało nie poparzyła mi solidnie uda trzymając go w kieszeni - i nie żałuję. Teraz śmigam na iphone 15 - ale se nadal płynny jak wyjęty z pudełka. A wymieniłem
  • Odpowiedz
@Ostrzegam_Was_Nie_Dajcie_Sie: Niektórzy zobaczą dwa razy na dzień przycięcie animacji i już telefon nieużywalny. Albo zobaczą, że na ajfonie jedna apka ładuje się 1/4 sekundy szybciej więc wiesz, takie opóźnienie na androidzie rozwalają im harmonogram dnia. A trzy, niektórzy nic nie widzą ale powtarzają to jak mantrę, Android więc musi mulić. Inaczej się nie da. Iphone musi zapi*dalać, bo też inaczej się nie da. Szkoda tylko, że mój iphone 13 tego nie
  • Odpowiedz
Porownaj do tej samej polki cenowej
Iphone 15 pro vs np. Galaxy s24+
S24 bedzie mial lepszy ekran, zaoferuje wiecej bajerow i go nie zamulisz za to iphon bedzie prostszy w obsludze i tez sie nie muli, a jak wy porownujecie do jakiegos gowno xiaomi to co sie dziwicie xd ostatecznie oba telefony sa zajebiste :D
  • Odpowiedz
@GastroAndrzej: Podziwiam. Ja bez PC nie wyobrażam sobie pracy, klejenia filmów, pisania maili itp. Mi też androidy nie zamulają po roku czy dwóćh. Spróbuj go #!$%@? do fabrycznych przywrócić tylko zrzuć dane :).
Ostatnio sam się przesiadłem na iPhona po raz pierwszy w życiu. Miłe zaskoczenie, przestawka z automatu praktycznie bezbólowa.
  • Odpowiedz
@DavenJayX: właśnie zrobiłem do ustawień fabrycznych i działa.
Co do filmów to kleję je na telefonie, bo jest łatwiej. Tzn. nagrywam i od razu do CapCut, często nie skończy się jakiś event a już mam film na social media gotowy. Mniej pieprzenia się, chociaż płaczę za montażem na komputerze.
  • Odpowiedz