Wpis z mikrobloga

Nie wyspałem się, wchodzę na tag i męczy to całe #!$%@? o zarabianiu pieniędzy na programowaniu przez ludzi którzy nie potrafią zrozumieć że programowanie służy do rozwiązywania problemów a nie do robienia pieniędzy i tacy nigdy nie będą dobrze programować bo nie koncentrują się na rozwiązaniu problemu, tylko na klepaniu bezwartościowego kodu

#programista15k #nocode #programista50k
  • 19
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: typie mogę pracowac w IT dla kasy tylko daj mi kasę na najnowszej mercedesa SLS z salonu i wypasiony dom 200m2 zaraz pod dużym miastem z wysokim wykończeniem. Nie dasz? No cóż.

To ja dalej będę pracował w IT dla bardzo łatwej kasy (chociaż niższej niż glazurnik czy tynkarz ale oni faktycznie pracuja na czymś wartościowym a my sie obijamy) a ty skończ pierdzielic o pasji w IT.
  • Odpowiedz
ale to chyba dobrze? Mniejsza realna konkurencja


@Pasterz30: zastanów się dwa razy...
Jak masz w Polsce niedobór kompetentnych programistów to inwestorzy omijają Polskę i inwestują tam gdzie znajdą tych specjalistów.
Jeżeli konkurencja jest większa to inwestorów jest więcej, jest więcej roboty, więcej projektów, większa elastyczność i większa kasa bo łatwiej znaleźć projekt w którym rozwiniesz skrzydła.
Cała gospodarka i Twój codzienny dobrobyt podnosi się wraz z rowojem infrastruktury IT i
  • Odpowiedz
daj mi kasę na najnowszej mercedesa SLS z salonu i wypasiony dom 200m2


@nad__czlowiek: ależ ja Ci nie bronię zarabiać w IT, wręcz przeciwnie zachęcam Cię do tego żebyś zidentyfikował najbardziej kosztowne problemy i rozwiązał je za grubą kasę i postawił sobie dom 2000m² i kilka Mercedesów - na każdy dzień tygodnia inny odcień czerni. Tylko bez pasji, będzie Ci smutno i będziemy musieli wydać miliony na leczenie Twojego wypalenia
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: dobra dobra, i tak na koniec dnia PASJONAT PROGRAMOWANIA dostaje wezwanie do wosjka w sprawie zostania mięsem armatnim i wysyłania dronów z okopów, tyle masz z tej swojej pasji do programowania xD xD

A jakby ci jeszcze było to ukochany rząd wprowadzi ci kredyt 0% na który się nie załapiesz, a zaraz po tym REITy by rentierzy mogli zakładać spółki i zarabiać na wkrótce gigantycznych cenach mieszkań
  • Odpowiedz
tyle masz z tej swojej pasji do programowania xD xD


@nad__czlowiek: tyle mam że przez całe życie zawodowe nie musiałem się o nic martwić, a Wasze przepisy w Polsce mało mnie obchodzą

myślałem, że praca jest głównie po to żeby zarabiać pieniądze ale co ja tam
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: dobra, wiem, że gadam z jakimś trollem Pozujesz na kogoś z pasją i sensem życia, a nie potrafisz wyjść poza swoją bańkę i zrozumieć, "po co tacy ludzie żyją"

Co stoi na przeszkodzie?


np. milion losowych czynników, które mogą sprawić, że nie każdy może w życiu mieć, to czego by chciał. Podam ci przykład mojego kolegi, który był bardzo dobry z matematyki, wszystkim tłumaczył, zawsze umiał ale zmarł mu
  • Odpowiedz
wiem, że gadam z jakimś trollem Pozujesz na kogoś z pasją i sensem życia


@dobry-informatyg: życie nie ma sensu, dlatego właśnie fajnie jest poświęcać czas na coś pasjonującego. Daje to po prostu lepsze efekty, niż klepanie na siłę.

Podam ci przykład mojego kolegi, który był bardzo dobry z matematyki, wszystkim tłumaczył, zawsze umiał ale zmarł mu tata i musiał rzucić studia, żeby pomóc mamie z rodzeństwem i finansowo.


@dobry-informatyg
  • Odpowiedz
z tego co pisze wynika że musiał pracować. Teraz chciałbym zrozumieć dlaczego pasjonując się matematyką nie znalazł pracy w której znajomość matematyki pomaga rozwiązywać problemy i rozwijać się w tym kierunku?


@MilionoweMultikonto: ja #!$%@? typie, nie załamuj mnie. Gdzie miał znaleźć tę pracę ze średnim wykształceniem?, na magazynie? xDD
  • Odpowiedz
@dobry-informatyg: normalnie w korpo, w biurze, przecież biorą ludzi ze średnim którzy potrafią obsługiwać komputer, a skoro on lubi matematykę to mógłby się piąć po szczeblach kariery za pomocą excela. Nikt by nie patrzył na wykształcenie gdyby robił użyteczne wykresy
  • Odpowiedz
@dobry-informatyg: nie jestem trollem, wiem jak wygląda życie, nie mieszkam pod kamieniem i kulturalnie odpowiedziałem na Twoje pytania.

Jeżeli nie masz ochoty kontynuować tej rozmowy to po prostu nie odpisuj, bo jak na razie to Ty mnie wołasz, a ja znowu się nie wyśpię bo ktoś w internecie nie ma racji( ͠° °)
  • Odpowiedz