Wpis z mikrobloga

Od 2 lat choruje, i żaden lekarz nie jest w stanie zdjagnozować co mi dolega (wiekszosc nawet nie próbuje).
Może ktoś z was bedzie widział co mi dolega.

Straciłem zdolność myślenia. Byłe programistą z pasją, a teraz nie potrafie napisać najprostrzych rzeczy.
Mam problem żeby połaczyć 2 fakty w wniosek.
Mam problem z pamięcią. Podczas testu u psychologa okazalo sie ze nie jestem w stanie przez minute zapamiętać 3 prostych figór geometrycznych. Coś co normalnie zajeło by mi 2 sekundy.
Prawie cały czas czuje się zmeczony. Nic mi sie nie chce. Idę do sklepu po jedzenie dopiero jak całkiem skończy mi sie jedzenie w domu.

Jerzeli się zmusze by siaść i prubować cos napisac, to szybko robie się bardzo śpiący, i zasypiam na kilka godzin. Jeżeli się zmusze by nie spać, i siedzieć dalej, to moje IQ spada jeszcze bardziej. I dochodzi do sytuacji ze czytam jakieś zdanie, i jak dojde do końca to nie pamiętam co było na początku. Wiec zaczynam od nowa, i tak w kółko.

Na przełomie 2019/2020 pracowałem w firmie gdzie byłem zmuszony spać maksymalnie 3h dziennie. Nie wiem czy jest to przyczyna moich obecnych problemów, ale napewno doprowadziło to do jakiś zniszczeń w muzgu.
W tamtej pracy oczywiscie nie funkcjonowlame dobrze, i nie byłem w stanie myśleć.
Ale jak zrezygnowałem z niej to po miesiacu odpoczynku wrociłem do siebie i przez ponad rok funkcjonowałem bardzo dobrze.

W 2021 poszedlem do nowej pracy na etat, a w 2022 zaczeły sie obecne problemy (albo urosły to zauważalnego poziomu).
Wyżucili mnie z pracy, odpoczołem, ale nigdy nie wróciłem do siebie.

Lekarze znaleźli u mnie:
- Niedobór witaminy C (zanim to znaleźli i dali mi ów witamine to spałem po 20h dziennie).
- Stłuszczoną wątrobe.
- Zespół Częściowo Pustego Siodła Tureckiego (co w moim przypadku powoduje nadmiar prolaktyny i niedobór testosterony).
Ale żadna z tych rzeczy ponoć nie jest przyczyną moich problemów.

Dostawałem od lekaży antydepresanty i dużo różnych leków, ale nic nie pomogło.

Dostałem też porady od rodziny i znajomych:
- "Wstawa wcześnie rano i dużo ćwicz"
- "Przestań udawać i zabieraj sie do roboty"
- "Napij się wódki" (jak zaczeły się moje problemy, to nie piłem od 7 lat. nigdy nie piłem duzo)
Nic nie pomogło.
  • 180
  • Odpowiedz
@peter-sobieraj: tak jak poprzednicy też bym zaproponowała endokrynologa (ale takiego porządnego a nie że co tylko spojrzy w kartke z wynikami i zobaczy że są w normie to powie że jesteś zdrowy) oraz jakieś prześwietlenie głowy w celu sprawdzenia czy to nie cos w głowie
  • Odpowiedz
@peter-sobieraj

Sprawdz sobie czy nie masz nietolerancji pokarmowych. Najpopularniejsze to chyba gluten, nabiał oraz histamina.
Wywal nabial całkiem na dwa tygodnie, ale tak całkiem.

Reagujesz na aspirynę, paracetamol albo ibuprofen? Sprawdz czy przy ograniczeniu pokarmów któreś ci czasem nie pomaga.
  • Odpowiedz
robilem test na borelioze w 2 różnych miejscach. I 2 razy wyszło że nie mam.


@peter-sobieraj: jakim testem - Western Blot ? są różne i niektóre są mało czułe a bakteria potrafi się dobrze ukrywać, szczególnie jak się już zaatakuje układ nerwowy albo coś innego. Poza tym nie widziałem żeby ktoś napisał o witaminie B12 - bardzo łatwo o jej niedobory, szczególnie jak jesz mało mięsa. Zrób sobie badanie na poziom
  • Odpowiedz
Ja byłem ostatnio u endokrynologa i mówił że przychodzą do niego nauczycielki angielskiego po przechorowaniu covida i mają podobne problemy jak ty, problemy z pamięcią i myśleniem. Zrób sobie może jakiś pakiet pocovidowy?


@Hexenbrenner:
Mgła mózgowa. To przechodzi tylko trzeba trenować.
  • Odpowiedz
@brass: i nie rzutuje na ortografię. Zaburzenia pamięci są chwilowe i nagłe: nagle tracisz wątek, nie możesz połączyć początku i końca zdania, bo się nie składa w nic sensownego. Zapominasz, jakie słowo miałeś teraz napisać na tablicy. Trwa moment i mija. Pewnie znacznie powszechniejsze, ale nauczyciele są na to szczególnie wyczuleni, bo natychmiast odczuwają skutki.

Zwykle kilka tygodni i stopniowo przechodzi wraz z chronicznym zmęczeniem i utratą smaku.
  • Odpowiedz
@m4jkel I ile to trwa? Nie wróciło do normy po stresie? W sensie stres rozwalił Ci pamięć na amen?
@moll Możliwe żeby stres go tak poskładał na amen?
@Gavilar: I jak się leczy nietolerancję histaminy? To w ogóle możliwe?
@Wejper Na celiakię przeciwciała tylko się bada? I stłuszczenie wątroby powoduje otępienie czy dopiero w całości?
@peter-sobieraj Objawy są tak ogólne, że to może być wszystko.

Zbadaj sobie hormony i to na
  • Odpowiedz
@moll: W sensie? Że zaczęły źle pracować? Wróciło do normy? Pamięć Ci funkcjonuje? Możesz odpisać na PW rzecz jasna. Pozdrawiam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Brat OPa. Nie jest w stanie już odpisywać bo go zmogło więc ja poodpowiadam ile moge i ile wiem

On ma dysgrafie i dysortografie więc błędy ortograficzne to nic nowego (tak wiem jak śmieszne jest być programistą z dysgrafią i sam się dziwię że daje rade). Wyzywanie że jest się debilem, bo popełnia się błędy ortograficzne nie pomaga na to, wszyscy nauczyciele już próbowali a efekt jest widoczny, ale doceniam troskę (
  • Odpowiedz