Wpis z mikrobloga

Ukraińcy już zacierają ręce, na nowy kredyt ogólnie to oni nie mają problemu z mieszkaniem w PRL'u z Łodzi za 6k m2 do remontu na Bałutach

To wy wykopki macie jakieś posrane wymagania odnośnie pierwszej nieruchomości, każdy chce miejsce parkingowe w garażu podziemnym, budynek max z 2015roku i po lepszej stronie wisły bo nie będę z plebsem przez most jechał/ siedział upchany jak sardynka w drugiej nitce metra. Temu ceny tak wywaliło. Wszystko wasza wina i mobilności społecznej

kiedyś było tak wieś -> powiatowe -> wojewódzkie -> top3 -> Londyn / Zurich / Nowy York. A teraz mam wrażenie że każdy chciałby sprzedać ojcowizne i odrazu wskoczyć do śródmieścia warszawy. Czy mieszkać na Oliwie.
#nieruchomosci
  • 10
@barber-barberski: dochodzimy do niebezpiecznego momentu, kiedy aby nie zachwiać rynkiem nieruchomości, konieczne są dopłaty. A jako że ceny będą coraz bardziej odklejone, demografia też zrobi swoje, to koniec końców trzeba będzie dopłacać coraz więcej. A im dalej z tym pójdziemy, tym każdy kolejny rząd będzie się coraz bardziej bał przerwać to błędne koło, bo jak jebnie, to już jebnie
@acpiorundc: Na kazus Barceloński nie ma co liczyć, drogie mieszkania #!$%@? zarobki landlordy stonks, reszta puacz. Bo gdzie barcelona gdzie warszawa. Wgle ja mam taki problem z tym wszystkim, że ceny działek rosną za szybko i PRL'e w centrum kosztują zawrotne fortuny pomimo że nie powinny tam stać w ogóle, nie ma planowania przestrzennego, Więc wchodzi scenariusz kanadyjski na pełnej. Wszystko brzydkie nijakie robione na szybko żeby zaspokoić głód mieszkaniowy tylko
Na kazus Barceloński nie ma co liczyć, drogie mieszkania #!$%@? zarobki landlordy stonks, reszta puacz. Bo gdzie barcelona gdzie warszawa. Wgle ja mam taki problem z tym wszystkim, że ceny działek rosną za szybko i PRL'e w centrum kosztują zawrotne fortuny pomimo że nie powinny tam stać w ogóle, nie ma planowania przestrzennego, Więc wchodzi scenariusz kanadyjski na pełnej. Wszystko brzydkie nijakie robione na szybko żeby zaspokoić głód mieszkaniowy tylko liczba kanadyjczyków
Być może ale wiem, że nie wszyscy mogą wyjechać i oni kupują / wcześniej kupili.


@barber-barberski: wszyscy mogą wyjechać do UE. Wbrew pozorom dużo Ukraińców nie kupowało, cała zagranica nie stanowiła więcej jak 5% rynku. Pytanie jest inne. Jeżeli Polska otworzy się na masową imigrację z innych krajów niż Białoruś i Ukraina ( z obu już ciężko więcej ludzi aby przyjechało do Polski ) to mogę powiedzieć, że będzie długoterminowa boost