Wpis z mikrobloga

Przed chwilą wymieniłem opony na letnie i po przejechaniu kilkunastu km. zaświecił mi się komunikat o uzupełnieniu ciśnienia w oponach a następnie reinicjalizuj. Stoję właśnie pod sklepem i zastanawiam się co zrobić, wulkanizator nie odbiera. Jestem świeżym kierowcą więc chciałbym Was podpytać o szybką radę. Auto to Opel Corsa F z 2023 roku.
#samochody #opel
  • 11
  • Odpowiedz
@dewey: pewnie musisz zresetować wartość ciśnienia w komputerze, poklikaj w opcjach, nie wiem jak w Oplu u mnie to się z kierownicy robi.
  • Odpowiedz
@dewey: Czasem samo się kalibru je po ok 15 min jazdy. Jak będzie błąd wciąż, to szukaj resteu czujników opon w opcjach serwisowych. You tubę hlp me!
  • Odpowiedz
@dewey: tak jak poprzednicy mówią, weź sprawdź, czy opony faktycznie są napompowane, dopompuj na stacji do wymaganych wartości i jeździć, obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli po dopompowaniu kół dalej się błąd pojawia (i nie chce zniknąć) to albo trzeba poczekać, żeby czujniki załapały wartości, albo ustawić by aktualna wartość ciśnienia w oponach była tą domyślną.

Po iluś kilometrach sprawdź, czy znów się pojawia błąd - jeśli
  • Odpowiedz
@dewey: znajdź instrukcję obsługi Corsy tu https://www.opel.pl/twoj-opel/instrukcje-obslugi.html

Inicjalizacja układu

Po skorygowaniu ciśnienia w oponach lub wymianie koła należy przeprowadzić inicjalizację układu, aby zaprogramować nowe artości referencyjne obwodu toczenia:

1. Należy się zawsze upewnić, że ciśnienie jest prawidłowe we wszystkich czterech oponach 3 233.

2. Włączyć hamulec postojowy.

3. Przeprowadzić inicjalizację układu za pomocą wyświetlacza informacyjnego 3 80.

4. Wyzerowanie jest potwierdzane przez odpowiednie wskazanie.

Po inicjalizacji układ automatycznie programuje nowe wartości
  • Odpowiedz