Wpis z mikrobloga

Też was #!$%@?ą Radarowe Pomiary Prędkości zsynchronizowane ze światłami na pasach? (nie mylić z fotoradarami).
Przekroczysz z 5 km/h i już świeci się czerwone. Pieprzone narzędzie do trollowania.
W moim miasteczku już mało kto się zatrzymuje na tych światłach, dlatego policja robi czasem akcje i łapie ludzi.
Co za patologia i opresyjne państwo.
Najgorsze jest to, że człowiek się przyzwyczai i nie zatrzymuje się na czerwonym, a jak faktycznie pieszy będzie przechodził to rutynowo można się nie zatrzymać.
Więcej szkody niż pożytku te światła przynoszą.

#niepopularnaopinia #polskiedrogi #szybkoalebezpiecznie
Zorganizowany_chaos - Też was #!$%@?ą Radarowe Pomiary Prędkości zsynchronizowane ze ...

źródło: temp_file5432439938384086641

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@o__0: @Zorganizowany_chaos jak się projektuje rozwiązania mające w teorii poprawiać bezpieczeństwo to trzeba też uwzględniać w projekcie przewidywania potencjalnych efektów. W powyższym przypadku ja nie odważyłbym się na implementację takiego rozwiązania, właśnie w obawie o rozluźnienie stosunku kierowców do czerwonego światła.
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos: najgorzej jak jedziesz tyle ile masz jechać, a i tak zapala się czerwone, bo tak albo jak z przeciwka ktoś jedzie szybciej, to ty też zostaniesz ukarany xD, zajebiste to jest. Ale tymi światłami można też trollować tych za nami, zwalniasz do ograniczenia i jak już wiesz że zdążysz na pomarańczowym przejechać to przyspieszasz i zapala się czerwone xD
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos: Na takich jak ty powinno oprócz czerwonego światła jeszcze kolczatkę wysuwać. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Aby chronić innych uczestników ruchu i pieszych przed jeżdżącymi "szybko, ale bezpiecznie", dla których światła drogowe i kierunkowskazy to niepotrzebny zbytek... 🤦‍♂️
  • Odpowiedz
  • 0
@CREATE_USER:

Na tego typu radarze na światłach są dwa typy kierowców

1) Ślepy kierowca (z czego zdecydowana większość to kobiety) - pomimo tego że jedzie tym skrzyżowaniem dzień w dzień od roku to jeszcze nie zdążył powiązać znaku kontrola z tym że zawsze ma czerwone jak jedzie ponad limit

2) Kierowca troll - przyspiesza idealnie tak, żeby przejechać na żółtym zatrzymując wszystkich za nim, albo jadących z drugiej strony
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos: Już spotkałem się z takim rozwiązaniem, że domyślnie było zapalone czerwone i jadąc rowerem, prawdopodobnie nie wykrywało pojazdu, przez co nigdy nie zmieniało się na zielone. Tak naprawdę w takiej sytuacji trzeba by czekać aż jakieś auto nadjedzie, żeby legalnie przejechać.
  • Odpowiedz
W moim miasteczku już mało kto się zatrzymuje na tych światłach, dlatego policja robi czasem akcje i łapie ludzi.

@Zorganizowany_chaos: u mnie tez takie jest, ograniczenie do 50, jedziesz licznikowe 50(czyli mniej) i jeb, czerwone. Dlatego policja tam stoi średnio co 2 dni bo się ludzie nie zatrzymują xD "testowałem" i powyżej 50 zawsze zapali, a poniżej 50km/h łapie co któryś raz...
@CREATE_USER:
  • Odpowiedz