Wpis z mikrobloga

Żeby przenieść teraz ppk od poprzedniego pracodawcy na moje nowe ppk muszę kurde do notariusza iść. Tak mi każe BNP pariba. To normalne?

Ile notariusz za poświadczenie weźmie. Mam dokument który muszę wypełnić więc nie wiem w sumie co ten notariusz tam będzie mi robił.

#prawo #ppk
KwasneJablko - Żeby przenieść teraz ppk od poprzedniego pracodawcy na moje nowe ppk m...

źródło: IMG-20240408-WA0005

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KwasneJablko:

W terminie 7 dni, po upływie 10 dni miesiąca, następującego po miesiącu, w którym upłynął termin 3 miesięcy zatrudnienia, uczestnik PPK powinien złożyć nowemu pracodawcy, a w przypadku kilku pracodawców – pracodawcy wybranemu przez uczestnika PPK, oświadczenie o zawartych w jego imieniu umowach o prowadzenie PPK. Mówiąc prościej, oświadczenie o zawartych umowach o prowadzenie PPK powinno zostać złożone nowemu pracodawcy pomiędzy 11. a 17. dniem miesiąca następującego po miesiącu,
  • Odpowiedz
  • 0
a nie możesz zostawić tego? Jak wyglądają historyczne wyniki tego fundu na tle twojego nowego? Może nie ma dużych różnic?


@vinmcqueen: bez sensu chyba kilka PPK zostawiac. Na starosc zapomne o istnieniu tego BNP Paribas
  • Odpowiedz
@KwasneJablko: z matematycznego punktu widzenia, to nie ma znaczenia. A myślę, że Ci się przypomną, ale wiadomo, dla wygody lepiej skonsolidować. Po prostu pomyślałem, że jeżeli to tyle zachodu to może zostawić, przecież te środki i tak będą pracować.
  • Odpowiedz
  • 0
z matematycznego punktu widzenia, to nie ma znaczenia. A myślę, że Ci się przypomną, ale wiadomo, dla wygody lepiej skonsolidować. Po prostu pomyślałem, że jeżeli to tyle zachodu to może zostawić, przecież te środki i tak będą pracować.


@vinmcqueen: sie wkurze to je wyplace ze strata i wrzuce wszystko w jakis ETF albo PKO
  • Odpowiedz