Wpis z mikrobloga

Hej!
Chcę kupić #rower dla córeczki (kolor najlepiej niebieski - bo kolor Elzy z krainy lodu a potem tez przypasuje synkowi ;) )
córka 4 lata około 102cm wzrostu. dotąd jeździła troche na takim bez pedałów i na scoot and ride 2w1.

Co polecicie aby nie wydać bez sensu za dużej kwoty a żeby nie utrudniał nauki jazdy. Planuje mieć przy nim ten kijek z tyłu plus dodatkowe kółka.

#rowery #romet #kross #dzieci #bombelek
  • 10
@JagaFan: Miras juz mi sie to nudzi ale nic mi nie zrobiles wiec dlaczego mam nie pomoc?

Wez sie zastanow nad opcja "leasingu". Tak... dobrze przeczytales - leasing :D ale do rzeczy :)

Dzieciak jest maly. W nstepnym sezonie (w najlepszym przypadku za 2 sezony) bedziesz zmienial rower bo dzieciak urosnie. I bedziesz sie uzeral ze sprzedaniem i kupnem nastepnego.

Znajomi zrobili taki myk jak mlody byl maly - nie wiem
@JagaFan im lżejszy tym lepszy. Szukaj używki np zoom. Tak drogie, ale za 2 lata sprzedaż prawie po tej samej cenie. Żadnych kółek czy patyka z tyłu. Idź z młodą na jakiś plac, załóż jej bluzę z kapturem, lub ogarnij szelki do nauki chodzenia ew szalik pod pachy. Trzymaj za to i ucz jeździć. To tzw nauka skandynawska czy szwedzka. Polecam.
@JagaFan: "Patyk" na początek może być. IMHO lepszy do łapania dzieciaka niż przyduszanie ciągnąc a kaptur ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale boczne kółka olej, bo uczą złych nawyków i potem trudniej się ich pozbyć. Jak młoda jeździła na biegówce, to na rowerze z pedałami powinna szybko załapać o co chodzi. Z doświadczenia, największym wyzwaniem na początku jest samodzielny start i zatrzymanie.
@JagaFan zadnych kółek i patyków. Jak dziecko ogarniało biegowke to w ciągu kilku wyjść ogarnie rower z pedałami. Kupić jak najlżejszy na jaki Cie stać. 2 dzieci pojeździ a potem sprzedasz za 80% ceny nowego jeżeli kupiłeś coś porządnego.
Najlepszy WOOM 2 (14") lub WOOM 3 (16") - półka premium, ale sprawdza się super i można odsprzedać z niewielką stratą. Aktualnie na OLX po 1400 zł. Możesz nawet kupić przetestować przez tydzień i sprzedać bez żadnej straty. Teraz jest ogromne ssanie na rynku. Wiem bo w zeszłym tygodniu sam polowałem na okazję. Wszystkie poniżej 1400zł znikają w 15 minut.

Możesz szukać nieco tańszych alternatyw: KuBikes, Frog, Amulet SuperLite, Btwin Alu 16
vnzb92 - Najlepszy WOOM 2 (14") lub WOOM 3 (16") - półka premium, ale sprawdza się su...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-9 o 22.53.04

Pobierz