Wpis z mikrobloga

Sam często narzekam na biurokrację, donosami gardzę, no ale kurna.

Pewien rolnik z mojej okolicy najpierw wysypał gruz. Zrobił to przy swoim lesie, w sumie nikomu to nie zawadzało no ale ktoś to zgłosił i miał jakieś tam problemy.

Kilka miesięcy później zaczął wycinać drzewa przy drodze. Zgłosili go dostał mandat.

Później ktoś się do niego #!$%@?ł że drogi brudzi i nie sprzęta.

Teraz godzina 14:00 wjeżdża na pole robi oprysk. Nosz kurna od lat każdy wie że w tych godzinach nie wolno. Zresztą tak wieje że to jest całkowicie bez sensu. Już podjechała policja.

Przyjechał do mnie mówi że mandat, narzeka, marudzi. A pod koniec, "sąsiad a ty byś umiał kamery ściągnąć, bo tam na rowie bobry tamę zrobiły, rozwaliłbym ale jakieś eko oszołomy kamery zamontowały".

I weź później tłumacz miastowym że to tylko jeden taki debil... ¯\(ツ)/¯

#zalesie #wies #rolnictwo
  • 13
Bobry bardzo pożyteczne, zatrzymują wodę w lokalnym klimacie. Potem narzekanie na globalne ocieplenie, bo cała woda do morza spływa. To jakiś oszołom jest.
via Wykop
  • 1
@olokynsims: Niby normalny gościu taki spoko rozmowny, ale jak czasem coś wymyśli to szkoda gadać. Bobry zostawił w spokoju.

@rolnik_wykopowy Odżywki dawał, ale mocno wiatr wiał a one bądźmy szczerze mocno śmierdzą i to się niosło na całą okolice. Wydaje mi się że tylko go spisali, choć dokładnie nie wiem.
via Wykop
  • 0
@ciemnienie: W internecie piszą że każdy oprysk szkodzi pszczołom i należy je robić wcześnie rano lub wieczorem. Co do mandatu to nie chcę się pytać czy dostał bo jeszcze gościu pomyśli że to ja go #!$%@?łem.
@K-S-: nie są to środki, które są zabójcze dla pszczol, bo to nawozy, a nie srodki ochrony roslin. Do tego jeśli nie psikal roślin kwitnących, tylko np. zboze to tam pszczol nie ma. Jasne, że nawozem najlepiej psikac po południu lub wieczorem, ale to z tego względu że rośliny wtedy najlepiej wchłaniają składniki odżywcze. Zasada przed i po oblotach dotyczy środków biobojczych, preparatow na chwasty etc.