Wpis z mikrobloga

@DEMONzSZAFY: Zacząłem ostatnio jeździć we dwie osoby moim dl650 który ma 71 koni i początkowo obawiałem się jak będzie. Okazuje się że spokojnie i komfortowo sobie można lecieć nawet ekspresówką z pasażerką i pełnym kufrem.
Więc jak kolega wyżej napisał nawet takie cb500 będzie git.
Zacząłem ostatnio jeździć we dwie osoby moim dl650 który ma 71 koni i początkowo obawiałem się jak będzie. Okazuje się że spokojnie i komfortowo sobie można lecieć nawet ekspresówką z pasażerką i pełnym kufrem.


@Zelazko_MPM: Mam 78KM, pojemność 600. Jeździmy głównie w dwie osoby. Doszedłem do wniosku, że chociaż nie będę się wybielał, odkręcam często bardziej, niż powinienem, to jednak wolę obserwować otoczenie. Z biegiem czasu chyba sobie uświadomiłem, że najlepszym
Jaka moc/pojemność silnika jest wystarczająca aby jeździło się przyjemnie, bez poczucia braku mocy?

Mam na myśli prędkości mniejsze niż autostradowa.


@DEMONzSZAFY: miałem 86KM i na płaskim było ok. Jak bylem z kuframi w Alpach to brakowało dynamiki na podjazdach. Teraz mam 136KM i jest idealnie :)
@Zielony34: ja miałem CB650R rocznik 2019, niby 90 coś koni mechanicznych. Idealnie sprawdzał się na miasto (nie był zbyt szeroki) i do pojeżdżenia na zakrętach prowadzących przez las. Tylko jak to na siostrę CBR650R miał trochę "zbyt" sportowe zacięcie i za mocno zapraszał do odkręcania manetki (rzędowa 4 aż za ładnie bulgotała silnikiem przy podnoszeniu obrotów, nawet mając przez cały okres jego posiadania seryjny wydech).
bez poczucia braku mocy


@DEMONzSZAFY: zależy od doświadczenia. 50KM w jakiejś 500 zadowoli większość ludzi zaczynających albo przesiadających się ze 125. Szkoda tylko, że poczucie dużej mocy trwa tylko do momentu przejażdżki jakimś 1000 albo czymś jeszcze większym.
aka moc/pojemność silnika jest wystarczająca aby jeździło się przyjemnie, bez poczucia braku mocy?

Mam na myśli prędkości mniejsze niż autostradowa.


@DEMONzSZAFY: po asfalcie to idealne jest 70-80KM. Przy 50KM gdy jedziesz 100km/h i odwiniesz to niewiele się dzieje. W teren starczy 45KM.