Wpis z mikrobloga

@mutok: taktyk, bo zastanawiam się, czy ma to sens. W zeszłym roku miałem przegląd, to tylko mi wyczyścili filtry, to można zrobić samemu.
  • Odpowiedz
@mutok: jak chcesz utrzymać gwarancję to najprawdopodobniej musisz zrobić 1-2 przeglądy w ciągu roku w zależności od producenta urządzenia. Jeśli chcesz zagrać w ruletkę i olać temat to nic się nie stanie, ale w przypadku awarii gość może cię skasować mocno.
Dwa razy do roku po 800 zł robi już kwotę po kilku latach- matematykę zostawiam tobie.
  • Odpowiedz
@mutok: Przed wakacjami w tamtym roku płaciłem 150pln w Wawie - przyszedł chłopek popsikał tylko płynem do czyszczenia przetarł szmatą, następnie psiknął płynem dezynfekującym i tyle z tego. Dodatkowo tym samym popsikał na dachu.
Kup sobie płyn do czyszczenia, dezynfekujący i zrób to sam. (sporo filmików jest na yt)
  • Odpowiedz
Jak często robicie przegląd klimatyzacji i ile was to kosztuje? Mamy 3 klimatyzatory w mieszkaniu, osoba która nam to montował rzuciła, że 800-900 zł i zastanawiam się czy to nie za dużo.


@mutok: raz w roku, 150pln za 1 klimę. przy 3 bym sie kłócił o rabat, bo to polega głównie na tym że on czyści filtr, 10 minut roboty i nara. no chyba ze coś jest do wymiany.
  • Odpowiedz
@mutok: U mnie wygląda tak: 250zł od jednostki (pary urządzeń), całkowite rozkręcenie jednostki wewnętrznej, kompleksowe umycie (parownika i turbiny), odgrzybienie, na zewnątrz mycie ciśnieniowe i/lub mocną chemią. A oprócz tego sprawdzenie ciśnienia/temperatur i czy w ogóle to działa i jak działa.
Starcza na rok. Częściej to można profilaktycznie prysnąć parownik odgrzybiaczem.
Warszawa i okolice. Czy dużo? No mniej nie opłaca się brać
  • Odpowiedz
Jak często robicie przegląd klimatyzacji


@mutok: nigdy. nigdy nie robilem przegladu klimatyzacji w aucie czy klimatyzacji w lodówce lub suszarce bebnowej. Nie trzeba, działa to działa, tylko ta mafia wmówiła że trzeba robic co pół roku. A jak zapytasz po co to nie sa w stanie powiedziec po co. płać i nie zadawaj pytan.

a gwarancje i tak ci odrzuca, na to nawet nie patrz
  • Odpowiedz
@mutok: kup płyn, włącz film na YT i w 20 minut masz po robocie ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałem te same rozkminy w zeszłym roku i jak zobaczyłem jakie to proste to odpuściłem specjalistę. Warto wyczyścić bo na parowniku się grzyby namnażają
  • Odpowiedz
@piotrek2555: co to znaczy bzdura? Oczywiście że sam też możesz sobie zrobić czyszczenie wymienników i filtrów i efekt będzie podobny.
Po prostu jakby się zepsuło urządzenie w okresie gwarancji to mogą się na ciebie wypiąć za zaniedbanie bieżącego utrzymania urządzenia zgodnie z zaleceniami producenta.
  • Odpowiedz