Wpis z mikrobloga

Nie wiem nawet jakim cudem, ale za parę miesięcy będzie 2 lata odkąd mam tu konto. Wstępnie założyłem tu konto dowiedziawszy się o tagach jak #blackpill #przegryw i baitach blackpillraw. Chciałem się pośmiać, ale też jako zwolennik pua podyskutować z innymi.

Na początku się z tego wszystkiego śmiałem i była to dla mnie fajna rozrywka, później połowicznie dla beki też wyrażałem podobne opinie, a potem właściwie przestałem się orientować, czy ja sobie robię jaja czy sam serio tak myślę.

Zawsze myślałem, że osoby z #blackpilla mają zrytą banię. I o ile naprawdę w całej tej idei jest sporo prawdy, to to naprawdę potrafi ryć banie, jeśli ktoś czyta takie treści codziennie. ZAWSZE wiedziałem o tym jak bardzo wygląd jest ważny. Jest to oczywiste - przystojny koleś tak samo wygrywa jak ładna laska. Oczywiście u lasek ten pułap 'ładności' o wiele łatwiej osiągnąć. Ale po jakimś czasie tak przesiąknąłem tymi treściami, że sporo rzeczy zacząłem analizować pod kątem wzrostowym, wyglądowym, portfelowym itd. Oczywiście, w wielu sferach blackpill jest aplikowany, do tego zauważyłem, że naprawdę sporo kobiet jest mocno odklejona i myślą, że najbardziej atrakcyjna cecha mężczyzny to "inteligencja emocjonalna", ale sam blackpill tak naprawdę nic nie daje. Tworzy pewnego rodzaju irytację, mnóstwo tych treści jest dołująca. Człowiek zaczyna patrzeć na relacje międzyludzkie jak na zachowania zwierząt. I o ile może jest to mądre, to wydaje mi się, że to może mocno pogorszyć jakość życia.

Biorąc jako przykład - "poniżej 1,8m jesteś przegrany" - tak, w obliczu tinderów i wymagających julek można odnieść takie wrażenie. Sporo kobiet prosto z mostu powie, że gość ma być wysoki i już. Dla kogoś niższego może to być irytujące słyszeć coś takiego. Ale odpowiedz sobie na pytanie - czy naprawdę obchodzi Cię taka osoba? Jeżeli ktoś z góry mówi "w związku chcę co najmniej 1.8m" i nie zważa na inne cechy, to czy naprawdę chciałbyś być z taką osobą? Chyba nie. A jest naprawdę mnóstwo kobiet, które nie dają tego na pierwszym miejscu. Więc dlaczego w ogóle myśleć, analizować to, że laski wolą wyższych? To dołujące i nie jest prawdziwe dla wszystkich kobiet. Nic to nie daje poza negatywnymi emocjami.

tldr: czytanie za dużo #blackpill i #przegryw sprawia że można patrzeć na relacje międzyludzkie jak na relacje między zwierzętami, co nie daje praktycznie żadnych korzyści, a może dać sporo negatywnych emocji
  • 26
A jest naprawdę mnóstwo kobiet, które nie dają tego na pierwszym miejscu.


@LatajacyJeczmien: Ale nie ma żadnej, dla której jest to BEZ ZNACZENIA. Nawet jeśli warunkowo zostaniesz dopuszczony do randki, będąc niskim, to musisz się wykazać czymś naprawdę wyjątkowym, by przejść "dalej".

Fajnie, jakby to było takie jak piszesz, ale od czasów pandemii - a to już 4 lata - rynek matrymonialny zmienił się w szybszym niż zazwyczaj tempie. Dla ogromnej
@LatajacyJeczmien: bardzo się z Tobą zgadzam, nie mamy wpływu na preferencje drugiej osoby a jak ktoś ma strasznie wybujale wymagania i nie zaakceptuje nas jako człowieka i naszego problemu to i tak związek z taką osobą by nie wypalił i nie ma po czym płakać. A z tym wzrostem 180 to jak dla mnie jakiś absurd i laska która tak pisze na profilu to raczej bezmyślnie powiela takie poglądy bo tak,
@Pastaadastra: a ja nie mówię o kawie tylko o czymś więcej, tylko małżeństw wtedy nie planowałam. Tzn tak autentycznie byłam zakochana i tacy faceci mi się podobali, ale z różnych przyczyn nic z tego nie wyszło. A najbardziej zakochana byłam w tym 174 ale mnie nie chciał 🤦‍♀️
@Pastaadastra: kurcze człowieku, przecież się zbijam. Ty nie traktujesz poważnie rozmówcy to nie wiem czego oczekujesz w drugą stronę, że ktoś serio pisze ze marzy o ślubie jakim wykopkowym wymyslem - Czadem 🤦‍♀️