Wpis z mikrobloga

Stuknęło mi 16 lat tym portalu, więc w ramach świętowania oraz wpisując się w dyskusję o nadchodzącym kredycie 0%, otwieram AMA.

Mam 34 lata i w grudniu kupiłem mieszkanie w ramach kredytu 2%. Jestem sam, samodzielnie odłożyłem wkład własny i sam będę to spłacał. Bez oferty 2% i tak bym coś kupił, ale jak dają prawie 200k dopłaty za nic to czemu miałbym nie skorzystać. Nie ukrywam, jestem z siebie dumny, bo kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń i lata ciężkiej pracy.

Podstawowe info: mieszkanie 700k, wkład własny 200k, Wrocław. Obecne zarobki 15 brutto.

#nieruchomosci #mieszkanienastart #polska #kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 35
  • Odpowiedz
Podstawowe info: mieszkanie 700k, wkład własny 200k, Wrocław. Obecne zarobki 15 brutto.


@othelloplayer: no to masz jajca, ja z nieco większymi zarobkami mam zamiar przenosić się na górny śląsk i kupić coś za 250k żeby to szybko spłacić.

Jaka rata przy tym 500k na BK2?
  • Odpowiedz
@Thorus88: ilu znasz oskarków co pracowali na budowie, za barem, jako kelner, w wypożyczalni sprzętu wodnego i wspinali się w korpo od najniższego szczebla bez żadnych pleców? od rodziców też niczego nie dostałem, także tym razem nie trafiłeś.
  • Odpowiedz
@othelloplayer:

#!$%@? mnie to, że kazdy lubi budować wielką mitologię ciężkiej pracy jakby to grał głowną rolę w Rocky 3. Rozejrzyj się i zobaczysz, że większość ludzi ciężko pracuje xd
  • Odpowiedz
@othelloplayer: głównie to moje zdrowie, nie najlepsze. Obawiam się że mocno się pogorszy w ciągu kolejnych 15-20 lat więc chcę mieć jakieś własne M2 spłacone w jak najszybszym czasie.
  • Odpowiedz
@Czoso: nie wiem czy większość #!$%@?, z tego co widzę to raczej robią minimum i na odwal. mało kto robi dodatkowe kursy, szkolenia, inwestuje w studia podyplomowe żeby podnieść kwalifikacje.
  • Odpowiedz
@othelloplayer: ja wolałem kupić tańsze i szybciej spłacić, mój ziomo kupował pare miesięcy przede mną teraz ja mam spłacone już on kupił droższe i ma jeszcze 20 lat do spłaty ale też ja wszystko wrzucałem w kredyt on kupił sobie auto i robił remonty chyba 3 razy, dla mnie było najważniejsze jak najszybciej spłacić, lepiej jednak mi się żyje bez świadomości posiadania długu
  • Odpowiedz
@othelloplayer: dziękuję. Ja kupuję to mieszkanie od 3 albo 4 lat w ogóle xD jak zaczynałem się interesować to wielka płyta (w którą celuję) do remontu była we wrocku po 7-8k/m2 w dobrej lokacji (grabiszyn) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz znowu z powodu kilku czynników termin kupna mi się przesuwa na koniec tego roku więc jest szansa że BK0% wywali ceny nieruchów po raz kolejny. Choć zobaczymy
  • Odpowiedz
@Thorus88: ja liczę, że zrobiłem przy okazji inwestycję która się zwróci z nawiązką. płacę dużo, ale mam nowe budownictwo (2025) w ścisłym centrum. ciężko o grunt w centrum, więc za 10-20 lat ceny takiej nieruchomości powinny pójść znacznie w górę. wszystko zależy od priorytetów, Twoje podejście i chęć spokoju jak najbardziej rozumiem i też rozważałem taką opcje.
  • Odpowiedz