Wpis z mikrobloga

TL:DR Kredyt na samochód z salonu - warto?
Chciałbym kupić auto, w moje obecne wsadziłem już 15tys a zapowiada się kolejne 5tys #zawszemialemlebdointeresow
Mam 60k na auto, przeglądam ogłoszenia na szrotomoto, za te pieniądze oczekuję silnika BENZYNOWEGO o mocy minimum 150KM, minimalnego rocznika 2015, skrzyni automatycznej i świateł Xenon / LED oraz tempomatu. W tej cenie nie ma prawie nic ciekawego, no może Ford Focus 1.5EB z 2016-2017 lub Skoda Octavia 3 z 2015-2017 1.5-1.8TSI. Ceny i tak są chore, a z miesiąca na miesiąc tylko rosną, zatem wpadłem na „genialny” plan wzięcia auta w kredyt (może wzrośnie na wartości patrząc na rynek {żart} xd \ btw moja siostra kupiła 1,5r temu Hyundaia i30 z 2015r za 28tys a dziś jest wart ok 33tys xD) np. Nowej Octavii albo nowego Focusa, i teraz pytanie czy warto? Zakładając że stracę na tym przedsięwzięciu to będę miał auto bez martwienia się o serwisy naprawy itp. Ostatecznie nawet nie muszę go wykupować, tylko oddać i wziąć następny lub oddać i odebrać wykup. Czy to się opłaca? Dajcie za i przeciw ew. wybijcie mi ten głupi pomysł z głowy. Zarobki 8.5tys netto (UOP) z tendencją wzrostową od przyszłego roku, przy miesięcznych kosztach życia rzędu 2,8-3tys zł więc zostaje mi spokojnie ok 5tys, także nawet rata na poziomie 2,2.4tys zł nie byłaby większym obciążeniem. Czy to dobry pomysł? Czy lepiej kupić 8-10 letnią używkę za swoje i olać temat? Zawsze byłem przeciwnikiem kredytów na auto ale patrząc na obecną sytuację na rynku aut to jestem załamany.
Dozbieranie kasy nie wchodzi w grę bo auto się sypie, i w ciągu 2 miesięcy trzeba wykładać kasę a już mi się nie widzi więcej w niego pakować.

#kredyt #motoryzacja #leasing #samochody #zakupsamochodu #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
więc zostaje mi spokojnie ok 5tys, także nawet rata na poziomie 2,2.4tys zł nie byłaby większym obciążeniem. Czy to dobry pomysł?


@siemawpadajdomejkuchni: masz jakies oszczednosci/mieszkanie na wlasnosc? jesli na ktorekolwiek pytanie odpowiedź brzmi nie - nie szedłbym w raty/inne finansowanie >2k/msc za auto przy wolnych finansach 5k
  • Odpowiedz