Wpis z mikrobloga

Nie przestaje mnie zadziwiać jedno, Polska się wyludnia. W zeszłym roku ubyło 137tys. Ludzi do tego coraz więcej ludzi przechodzi na emeryturę. Pomimo tego z mieszkaniami wcale nie jest lepiej niż było a oferty pracy i jej dostępność szczególnie w powiatowych słabiutka...
#praca #pracbaza #nieruchomosci #demografia
  • 15
  • Odpowiedz
@snorli12: ludzie cały czas odpływają ze wsi do miast

Głównie do Gdańska, Wrocławia i Warszawy ¯\(ツ)/¯

W ten sposób, niedługo na wsiach np. takie Piecki, mieszkania będą dodawać gratis do hotdogow, a w Warszawie będziesz płacić 50k za metr

I nie jest to wcale nierealne xd
  • Odpowiedz
Dlatego cieszę się że moje wykształcenie jest ukierunkowane na przemysł który zawsze jest poza miastem, właśnie w małych miastach. Długo się zastanawiałem dlaczego tak jest, że ludzi coraz mniej a mieszkań coraz więcej i coraz droższe, i to właśnie dlatego.
  • Odpowiedz
@Werwolf12: Przemysł poza miastami to jest w Niemczech gdzie jedziesz przez wiochę a za rogiem ogromną fabryką. W Polsce to masz co najwyżej fabryki kurzu u Janusza…
  • Odpowiedz
@Winiok: to nie jest żadna przeginka, bo to jest po prostu praca dla ludzi z mniejszych miejscowości. Polska to nie tylko kilka największych miast, ale też dziesiątki i setki małych miast, miasteczek i wsi.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Przeginka bo oni z Belchatowa ani Czestochowy ani Piotrkowa Ani Pyrzowic nie bede jezdzil 100km w dwie strony dziennie. Jakby to miala byc powazna oferta to by gosciu mial w Czestochowie bo najblizej. Wiem jak to jest na wsiach czy takich belchatowach/piotrkowach z robota, a wlasciwie jak jej nie ma te same ogloszenia caly rok, caly czas szukaja tego samego(niania, gosposia, kierowca C+E, kasjer/kasjera i tu rozne sklepy, magazyn, korepetytor,
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Napisz mi ze sobie beke krecisz i nie chcesz zrozumiec. Owszem mozna ale tam domu czy mieszkania na wsi litej wsi nie wynajme. To nie byla kwestia ze przeprowadzam sie do czestochowy i mam do roboty 10-15km tylko rowniez 50
  • Odpowiedz
Owszem mozna ale tam domu czy mieszkania na wsi litej wsi nie wynajme.


@Winiok: na wsi może i nie (chociaż nie wiem, dlaczego by to miało być niemożliwe), ale na szybko patrząc na mapę, to pomiędzy Piotrkowem a Częstochową jest, chociażby Radomsko czy Pajęczno, tam na pewno są domy/mieszkania.

Ty na to patrzysz z pozycji wielkomiejskiej, a zapominasz o ludziach mieszkających w tych wsiach i mniejszych miasteczkach. Wiadomo, to "przeginka", bo
  • Odpowiedz
Moim rodzine dojezdzaja po 10km a ojciec po 20-30 dziennie tylko taka roznica ze on jedzie 5km do bazy i tam ich biora do busa. Ja musialbym sam jezdzic. Sam mieszkam na wsi.
  • Odpowiedz
ludzie cały czas odpływają ze wsi do miast


@user_no_4: do tego w przeciągu dekady przybylo 2 mln. imigrantów, głownie do największych ośrodkow miejskich, z tego co mowią różne organizacje pracodawców, PL będzie rok w rok potrzebować po 100 tys. pracowników z zagranicy, z rodzinami będzie to z 200 tys, zatem można przyjąć, że co dekadę będzie przybywać około 1,5-2 mln. imigrantów, no chyba, żę AI zrewolucjonizuje rynek pracy na co liczę,
  • Odpowiedz
AI położy glazure jak Ukrainiec?


@Waradin: Pewnie tak, ale jest to kwestia dekad, a nie lat, natomiast już niedlugo AI zastąpi kierowców, kasjerów, pracowników produkcji, magazynów..
  • Odpowiedz
@Mathas: Chyba, że masz fabrykę nawozów, albo rafinerię, albo fabrykę leków. To są molochy a nie fabryki kurzu u Janusza, dlatego zawsze współczułem ludziom po MiBM, bo tam jednak januszex to zazwyczaj jedyna opcja.
  • Odpowiedz