Wpis z mikrobloga

#etf #bossa #gielda
mireczki, jak to jest z tym inwestowaniem w ETFy np w Bossa a ryzykiem kursu walutowego PLN vs USD?
np aby kupic sobie ETFa w Bossa to najpierw wplacam PLNy po kursie x i pozniej kupuje za USD tego ETFa, a co jesli za 10 lat kurs PLN-USD to bedzie x - 50% ?
zakladam, ze z Bossa moge wyplacic tylk ow PLNach czyli musze je z powrotem skonwertowac z USD,
takze jak tu sie zabezpieczyc w przypadku duzej roznicy kursu PLN-USD w przyszlosci?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trampecik:

właściwie to cena EUR/USD jest jaka jest. nie mam na nią wpływy
kiedys zarabiałem w EUR i jak leciało w dol to "aby było lepiej" zamienili na PLN..
RSU/akcje - tez dostaje w USD...

jak $ był po 2 PLN ;) do USA leciałem na tydzień z plecakiem na plecach. wszystko na miejscu kupowane.
  • Odpowiedz
@trampecik: pamietaj, ze waluta notowania ETFa nie ma znaczenia, liczy sie waluta aktywow, ktore kryja sie za danym ETF, np. kupujac ETF na caly swiat masz ekspozycje na wiele walut i to bardzo dobra opcja, polecam. Leszcze lecialy do kantorow gdy dolar kosztowal 5zl a ja z drineczkiem czilowalem sie patrzac jak moje portfele rosna
  • Odpowiedz
@bin-bash: no tak ale jak za 10 lat usd bedzie po 2zł to co? jak wyjmiesz ten hajs z bossa inaczej niz w PLNach?

@trampecik: Ty nadal nie rozumiesz, nie wazna jest waluta notowania ETFa tylko waluty w jakich notowane sa aktywa pokryte przez ten ETF. Waluta notowania jest tylko waluta konwersji
  • Odpowiedz