Wpis z mikrobloga

#poradyprawne #porady #pomoc #wynajem #mieszkanie #mieszkania #pytanie #pytaniedoeksperta
Hej, jako student wynajmowałem pokój w mieszkaniu. Znalazłem coś innego, wyprowadziłem się. Od mojej wyprowadzki minął już miesiąc a ja nadal czekam na zwrot kaucji ( właścicielowi raczej się nie śpieszy, pokój zostawiłem w stanie takim jakim go zastałem, nie było żadnych zniszczeń), co mogę zrobić w takiej sytuacji? W załączniku zapis w umowie oraz odpowiedź właściciela.
tgcis - #poradyprawne #porady #pomoc #wynajem #mieszkanie #mieszkania #pytanie #pytan...

źródło: df5dc4eb-4a81-467a-907e-07d71a3592d1

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@tgcis: Zaczalbym od zmiany stylu z "hejka" na cos powazniejszego, oraz przypomnienia wynajmujacemu ze wedlugo umowy ktora sam sporzadzil ma obowiazek wyplacic kaucje w miesiac od oproznienia lokalu - a wiec juz jest spozniony. W momencie dalszego wykrecania sie wysylasz przedsadowe wezwanie do uregulowania naleznosci.
  • Odpowiedz
  • 0
@ch1nczyk: dziękuję, czuję że bez wizyty u prawnika i wystosowania odpowiedniego pisma się nie obejdzie. Czy w związku z opóźnieniem mogę liczyć na jakąś rekompensatę?
  • Odpowiedz