Wpis z mikrobloga

nowy rok podatkowy, trzeba wykorzystac ISA. korzystacie z trading212? chce wrzucic 20k w S&S ISA u nich. daja 5.2% na niezainwestowana gotowke i dodatkowo 1% cashback za wlozone hajsy w tym roku podatkowym jesli otworzy sie konto do konca kwietnia. brak oplat kusi, choc pamietam, ze tam jakies mieszane opinie sie kiedys pojawialy w internetach. jakies haczyki na ktore trzeba uwazac?

PS. moje 50k w Premium Bonds 'wygraly' w drugim miesiacu cale £50. to lacznie £200 za dwa miesiace czyli do tego momentu jakies 2.5% w skali roku. na koncie oszczednosciowym po potraceniu podatku od zyskow kapitalowych mialbym w tym czasie jakies £350 czyli 'loteria' jak dotad kosztowala mnie £150 (°° potrzymam jeszcze z miesiac i #!$%@? z tym z tej 'zabawy'.

#inwestycje #uk #finanse
  • 11
@patrol798: sorry, ponieslo mnie, ale tylko troche. robilem wyliczenia dla 5.2%, a jest 5.1%. cynergy bank. przy czym widze, ze chyba juz tej oferty nie ma, jest teraz 5% przez pierwszy rok (ja otworzylem konto oszczednosciowe jakis czas temu i oferta byla 4% + 1.1% na rok).
@Steven_Hyde: 5,2 nie jest gwarantowane, może być ciut mniej. t212 działa już 20 lat, sam używam. Chcesz reflinka na darmową akcje to się odezwij.
t212 może oferować tak dobre darmowe konto isa, bo zyski wyciąga ze swojej platformy CFD. Dlatego jedyną opłatą na ISA jest 0,15% za wymianę waluty gdy kupujesz coś nie w GBP.
@gonzo91: no to git. o prowizji wiem, zastanawiało mnie tylko czy prowizja dotyczy również "konwersji" na GBX? ¯\(ツ)/¯
@dreadingit: tak. tylko że to chyba dotyczy jedynie gotówki. nie wiem jak to działa w przypadku zainwestowanych środków.
@Steven_Hyde:
Te odsetki z t121 w wysokości 5.2% nie działają na ISA z tego co słyszałem. Mam to na invest account za to, bo jest CGT allowance chyba 3000 w tym roku. W ogóle już prawie wykorzystałem całe ISA na ten rok, ale z dobrych wiadomości to w 2025 może być dalsze 5000 ISA allowance jeżeli zainwestujesz w angielskie spółki
Te odsetki z t121 w wysokości 5.2% nie działają na ISA z tego co słyszałem.


@3k1m: bzdura

Mam to na invest account za to, bo jest CGT allowance chyba 3000 w tym roku


odsetki od oszczędności nie podchodzą pod podatek od zysków kapitałowych. jest £1000 kwoty wolnej, reszta opodatkowana wg stawki podatku dochodowego.