Wpis z mikrobloga

#rower #rowery #serwisrowerowy

Mireczki rowerowe, potrzebuje porady. Robię serwis i czyszczenie roweru i po wyczyszczeniu oraz nasmarowaniu tylnej piasty mam problem z jej skręceniem. Od strony zębatki konus chowa mi się w wolnobiegu, od strony przeciwnej chowa się w takiej w gumowej osłonce z metalową podkładką. To sprawia, że nie jestem w stanie ich złapać kluczem, żeby zakontrować.
Macie na to jakiś pomysł?
Dodatkowo - mam klucz do wolnobiegu z Decathlona, który niby pasuje, ale wchodzi w wolnobieg tylko na pół milimetra, co skutkuje natychmiastowym wypadaniem przy próbie odkręcenia. Do dupy klucz, czy wolnobieg? https://www.decathlon.pl/p/klucz-do-wolnobiegu-rowerowego-decathlon/_/R-p-100526

Rower typu dual z jednorzędowym napędem.
pawel1410 - #rower #rowery #serwisrowerowy

Mireczki rowerowe, potrzebuje porady. Rob...

źródło: IMG_8787

Pobierz
  • 10
@pawel1410 ta guma od strony tarczy jest do zdjecia.
Co do klucza to jeśli ma głębsze nafrezowania, to znaczy że coś w nakrętce go blokuje. Moze nakretka kontujaca konus tak się układa, że głębiej nie wejdzie. Wyjmij ośkę i wtedy sprawdz.
@melba: Wyjmowałem wszystko, zdjęcia są sprzed czyszczenia jeszcze.
Klucz nie wchodzi nawet bez ośki. Chyba wezmę dremla i go poprawię.
Co do tej gumy, to ona właśnie nie wygląda jakby chciała zejść. Ma taki kołnierz, który wchodzi między metalową podkładkę a konusa. Jutro spróbuję użyć większej siły, nie chciałem jej wcześniej uszkodzić. Jakby udało się ją zdjąć, to w sumie od strony wolnobiegu mógłbym ją zakontrować przed założeniem ośki, a regulować
@GrubyKociol: Zawsze myślałem, że to wolnobieg. Co to jest z takim razie?
Nie rozumiem fachowej terminologii, ale rozumiem, że mam odkręcić tę nakrętkę z wielowpustem i wtedy zejdzie mi zębatka?