Wpis z mikrobloga

Widzę, że w rankingu miast wojewódzkich najlepszych do życia wygrał Olsztyn, a na drugim miejscu jest Lublin XDD Z kolei Kraków jest niemal na samym końcu.

Sam szczegolnie nie przepadam za Krakowem, ale wydaje mi się, że jakby ktoś miał wybór między otrzymaniem mieszkania w Olsztynie a Krakowie to 90% wybrałoby stolicę Małopolski.

To świetnie pokazuje ile warte są te rankingi

#olsztyn #krakow #lublin
  • 86
  • Odpowiedz
@Qullion

@NetworkCartoon: w rankingach obowiązują takie kryteria jakie ktoś sobie wymyśli. Potem taki Lublin ląduje na drugim miejscu bo ktoś nie uwzględnił dziurawych dróg, syfu, mniejszych możliwości, braku atrakcji turystycznych.


Takie same dziury i syf są w innych miastach, w a Krakowie szczególnie.
Po co atrakcje turystyczne dla mieszkańca? Żeby się takie bydło zjeżdżało jak do Krakowa?
Co do możliwości - zgoda, tu się fajnie żyje jak już masz robotę dającą
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: do Krakowa to można jedynie dojeżdżać do roboty i wracać do swojego miasteczka powiatowego. Wszędzie tłoczno, mało miejsca, drogo i z mieszkań to głównie kurniki po 18k zł za metr
  • Odpowiedz
@LubieSzaszylkiZLublina: wiem jak wyglądają oba miasta. W Krakowie mieszkałem, w Lublinie nawet nie chce tego syfu i brudu oglądać, wolę mieszkać na zadupiu.
Co masz koło Lublina, kilka jezior i tyle. Ludzie latają po marketach w ramach zwiedzania. W Krakowie masz chociażby Zakopane blisko, Słowację, Inwałd, Zator, Wieliczkę, Bochnię i wiele innych, jest w czym wybierać. Minus to drogie mieszkania.
  • Odpowiedz
@dplus2: #!$%@? głupoty. Większość Olsztyniaków uważa że Olsztyn jest #!$%@? i się przeprowadza do Gdańska czy Warszawy, widzę to po znajomych, każdy na studia do Gdańska, więc twoje tezy to wyimaginowana fikcja.

#!$%@? jakby to była jakaś dziura jak Suwałki. Nie, mamy pociągi, też podróżujemy, do Warszawy dwie godzinki drogą ekspresową, każdy z Olsztyna wie jak wyglądają inne miasta. To że w twojej dziurze tak nie jest, to może i prawda.
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: mieszkam w Krakowie ze względu na pracę. Jak bym miał wybór to oczywiście wolałbym Olsztyn bo Warmia i Mazury ❤️ a Lublin też jest piękny i 2x tańszy od Krakowa.
  • Odpowiedz
  • 0
@ShowBiz

@NetworkCartoon: Lublin jest spoko.


Z Lublina zapamiętałem głównie rozwalone, dziurawe chodniki.
Nie znam większości zakątków ale chodzić normalnie to tam się nie da. Drogi bym powiedział, że średnio ujowo znam dużo gorsze wyrwidoły ale kolorowo też nie jest.
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że jakby ktoś miał wybór między otrzymaniem mieszkania w Olsztynie a Krakowie to 90% wybrałoby stolicę Małopolski.


@NetworkCartoon: ale nie wybierasz co otrzymujesz tylko będąc szarym Polakiem za 30 letni kredyt kupujesz.

I cenę zakupu zwykle się uwzględnia w takich rankingach (i dobrze) co potem rzutuje na wyniki. Większość Polaków nie zarabia nawet średniej, prawie połowa z nich nie zarabia nawet mediany, 15k/M2 trochę rzutuje na komfort życia
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: Byłem w Krakowie kiedyś tydzień - nigdy w życiu xD Pierwszy raz w życiu widziałem smog normalnie latem wracając do miasta z obrzeży (wzgórz). Ilość ludzi, samochodów, ciasnota i jeszcze ten właśnie syf - nigdy w życiu nie mógłbym tam mieszkać

  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: Nie wiesz dlaczego Olsztyn wygrał a się mądrujesz. Jeżeli lubisz jeziora, opalanie się, lasy, ścieżki rowerowe i zależy Ci żeby w mieście było tanio to Olsztyn jest najlepszym wyborem. A na UWM masz najpiękniejszy kampus uniwersytecki w całym kraju z trzema jeziorami na jego terenie oraz bardzo wysoko cenione kierunki techniczne, weterynarie oraz medycynę.
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: obludne wykopki niby brzydza sie ludzmi ktorzy kupuja mieszkania inwestycyjnie a co do czego sami chcieliby kupic takie z perspektywami, ze nie straci na wartosci, czyli w 5 najwiekszych miast.. lamentujo, ze 20k za metr a nie spojrzą nawet na jakis ha tfu powiat gdzie nadal 5k albo taniej

malo ktory sie tu uczciwie przyzna, ze to nie mieszkania sa drogie tylko on biedny, ze zawodowo nie nadazyl w tym
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: Możliwe, ale ci "ambitniejsi" z LO z mojego otoczenia szli do Gdańska w większości, kilku do Warszawy.

Poza tym, na UWM nie ma mocnych kierunków technicznych. Związanych z IT są tylko dwa kierunki. Raczej bez porównania do Gdańskiej Polibudy.
  • Odpowiedz