Wpis z mikrobloga

  • 13
@RozowaWkolorachTeczy: Też byłem w szoku jak się dowiedziałem za pierwszym razem jakie potrafią tam być stawki, tym bardziej że dużo osób pracujących, które kojarzę w tej branży było w opór ogarnięta po względami chociażby matmy, albo algosów.
  • Odpowiedz
@t4il Po ponad 8 latach w gamedev, przeszedłem do korpo. Zarabiam 3x więcej a robię 10x mniej.

Zaczynałem od ~2 tys w 2012 , skończyłem na 15 tys w 2020

W gamedevie robiłem wszystko:
- infrastruktura sieciowa, switche, routery, AC it'd
- administrowanie lokalnymi serwerami z repozytoriami i CI/CD ( duzo taniej, niż w chmurze, projekty po dziesiątki GB, a nawet setki)
- cloud i to u różnych providerow( Azure, AWA, Google
  • Odpowiedz
  • 3
@RozowaWkolorachTeczy 7-10k na B2B to żart w dzisiejszych czasach. Odlicz ZUS, podatek, koszty i zostaje niewiele. Na B2B (ogólnie, nie tylko IT) obecnie to min. 15k netto, żeby jakoś przyzwoicie egzystować
  • Odpowiedz
@jarezz: Powinni ci dowalic podatek to bys ogarnal ze w ch branzach 10-12bruttno na uop to max po kilku latach jak np kierownik budowy czy robot elektrycznych
  • Odpowiedz
@Winiok: ehhh.... wydaje mi się, że nominalnie płacę więcej podatku niż ty zawistny człowieczku. Po pierwsze, pisałem o 15k netto na B2B - policz ile zostaje nawet na nijniższym ryczałcie i pełnym zus. Po drugie - zmień branżę. Ja pracowałem w kilku i w końcu znalazłem swoje miejsce. A jak pracujesz dla #!$%@? firmy albo chcesz być codziennie w domu to przestań jęczeć. Ja żeby mojej rodzinie finansowo nie brakowało niczego
  • Odpowiedz