Wpis z mikrobloga

Dynamic effort upper, tym razem z jakimś filmikiem :P Ostatnie 4 serie z 10 z speed bench, i potem nagrałem jeszcze ostatnią serie CG rack lockout 250kg x 6

Tak jak pisałem 3 powtórzenia w speed benchu mają trwać mniej niż 3 sekundy, tutaj nawet bliżej mi do 2 sekund.
Najbardziej istotna jest INTENCJA, zrobienia tego jak najszybciej jest to tylko możliwe. Podchodząc do tego z taką intencją, taka jedna seria wymaga podobnego wysiłku jak 1RM, i tylko gdy włożymy taki wysiłek, wyjdzie to tak jak powinno, czyli szybko :)

Potem CG rack lockout 250kg x 6. Też wybór tego ćwiczenia, tej wysokosci nie jest przypadkowy :) Gdzie ostatnio robiąc 1RM CG grip bench sztanga się zatrzymała?
https://wykop.pl/wpis/75698937/wyciskanie-wasko-240kg-10kg-wzgledem-poprzedniego-

Mniej więcej właśnie w takim punkcie jak dzisiaj ustawiłem. I zdziwiony byłem jak ciężko było mi rozpocząć wyciskanie tego z tego punktu, jakby ciężar był zdecydowanie za duży.

Oczywiście ostatnio te 240kg w CG bench było trudniejsze przez to że zrobiłem błąd techniczny na dole boju... ale to wyciskanie pokazuje co jest najważniejsze, nie technika... SIŁA.
I nie ważne jak świetną technikę ktoś ma, jak idealnie robi dany bój, prędzej czy później, w pogoni za coraz większymi ciężarami, tej techniki zabraknie i co wtedy? W dobrym przypadku spalicie powtórzenie, w złym będzie kontuzja. Dlatego warto być silnym w każdej pozycji, pod każdym kątem, to pozwoli podnieść ciężar gdy zawiedzie technika, albo uchroni przed kontuzją.

Kolejne wyciskanie dzisiaj to było normalne seated OHP, czułem zmęczone łapy i barki więc stwierdziłem ze zrobię sobię amrap 100kg poszło 21 powtórzeń, ostatnie ledwo wyciśnięte, po odłożeniu sztangi musiałem kilka minut przerwy zrobić bo to już nie była pompa, to były wręcz skurcze barków :P

Z wagą lipa bo znowu spadła... marne 173kg ważę, gdzieś #!$%@?ło 7kg lol. Do tego czuje się jakiś przeziębiony, i apetytu totalnie brak, więc pewnie jeszcze coś ta waga spadnie.

Speed bench 110kg vs red bands 10x3
CG Pin press 170x6 210x6 250x6
Seated OHP 80x10 90x10 100x21
Vgrip lat pulldown 5x12
Rope cable shrugs 4x20
Rope facepull 4x20

#strongaf #silownia #pokazforme #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Dynamic effort upper, tym razem z jakimś filmikiem :P Ostatnie 4 serie ...
  • 6
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: rozchorowałem się i twój post jest dla mnie jak błogosławieństwo, dziękuję Ci za te dawkę OGNIA, chociaż widzę że ty również ale u ciebie chyba lżejsza choroba heh lol
  • Odpowiedz
  • 1
rozchorowałem się i twój post jest dla mnie jak błogosławieństwo, dziękuję Ci za te dawkę OGNIA, chociaż widzę że ty również ale u ciebie chyba lżejsza choroba heh lol


@krzysztoww: No to zdrowiej bo forma sama się nie zrobi :)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: i chyba warto dodać, że intencja szybkiego ruchu ma być w dwóch fazach, nie dla każdego jest to oczywiste, mimo że guma w pewnym stopniu to wymusza ( ͡° ͜ʖ ͡°) pamiętam, że trenując w systemie WSB nauczyłem się "rozluźniać" nogi siadając na boxa, żeby zrobić to jak najszybciej, jednocześnie utrzymując napięcie i pozycje. Dopiero wtedy ten siad zaczął być naprawdę szybki. Jedna z rzeczy które
  • Odpowiedz
  • 2
@bdm_bq: Masz rację, czasami takie rzeczy wydają się tak oczywiste że nawet się o nich nie pomyśli, a są to bardzo istotne elementy.
W box squat, to rozluźnienie bioder, pełne siadanie na skrzyni, przekazanie całego ciężaru na skrzynie jest niesamowicie istotne i jest ważną rzeczą dlaczego box squat jest tak skuteczny. Potem na zwykłym siadzie, będąc na dole jest łatwo :) I się z dołu wystrzela.

W internecie, mnóstwo ludzi, mnóstwo
  • Odpowiedz
Z wagą lipa bo znowu spadła... marne 173kg ważę, gdzieś #!$%@?ło 7kg lol. Do tego czuje się jakiś przeziębiony, i apetytu totalnie brak, więc pewnie jeszcze coś ta waga spadnie.


@IntruderXXL: Ile codziennie przyjmujesz kcal?
  • Odpowiedz