Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo #pytanie

Strzeleckie Mirki, mam pytanie i nie wiem za bardzo kto mi może na nie odpowiedzieć.

Mając 18 lat zapisałem się do klubu strzeleckiego i zdałem egzamin na patent. Krótko potem wyjechałem za granicę. Później mając 23 lata pojawiłem się na tej strzelnicy ponownie i oni powiedzieli mi że jestem im winny składki za te wszystkie lata i że nie będę mógł się zapisać do innego klubu póki tego nie ureguluję bo "to wszystko jest w systemie pzss". Powiedzieli mi żeby wysłać maila z rezygnacją i tak też zrobiłem. Teraz minęło kolejne pół roku, zadzwoniłem do pzss i powiedzieli mi że nadal jestem członkiem tamtego klubu.

Jak to załatwić i czy jest to coś czym się muszę przejmować w kontekście ewentualnego robienia pozwolenia na broń w przyszłości?
  • 11
  • Odpowiedz
@Wykopowicz9876: To zależy jakie pozwolenie na broń będziesz robił, jak pełną kolekcję z egzaminem przed WPA, to sraj na nich, jak będziesz chciał robić sport, plus kolekcje na podstawie przynależności do klubu, to pasuje jednak zrezygnować z obecnego klubu i przenieść się do innego, a co do opłat, to teraz trzeba by spojrzeć na statut tego klubu co chce kasy i zobaczyć jak są opisane obowiązki związane ze składakami członkowskimi.
  • Odpowiedz
@telemach20: Oni nie mają niestety statutu na ich stronie internetowej. Jest tylko deklaracja członkowska gdzie jest napisane że "zobowiązuję się terminowo opłacać składki członkowskie w wysokości ustalonej przez Zarząd Klubu".

Tak czy inaczej, myślisz że oni mówią prawdę nt. tego że będę musiał uregulować jakieś składki zanim zapiszę się do innego klubu, czy po prostu blefują? Gdy zadzwoniłem do pzss to chłop mi powiedział że on nie ma kompetencji w tej
  • Odpowiedz
@Wykopowicz9876: No ja też ci nie odpowiem, ogólnie jeżeli podpisałeś deklarację członkowską, to zobowiązałeś się do opłacania składek, no i teraz może pojawić się pytanie, czy na drodze cywilnej mogą pozwać cię o uiszczenie zaległych składek?, no ale to już jest do głębszego przeanalizowania.
  • Odpowiedz
myślisz że oni mówią prawdę nt. tego że będę musiał uregulować jakieś składki zanim zapiszę się do innego klub


@Wykopowicz9876: teoretycznie - tak, ustawa o sporcie zabrania bycia członkiem więcej niż jednego klubu sportowego więc teoretycznie oni cię mogą blokować. Praktycznie - nie, to jest martwy przepis w sporcie strzeleckim, PZSS go nie egzekwuje w przypadku amatorów. Natomiast jeśli chciałbyś kiedyś występować na zawodach i reprezentować jakiś klub to musisz reprezentować
  • Odpowiedz
@Wykopowicz9876: nie wydaje mi się, żeby dało się formalnie być członkiem dwóch klubów w pzss.
Musisz dorwać ich statut, powinno w nim być w jakim czasie członek zostaje wykreślony za nie opłacania składek. To przecież jakiś żart, że oni chcą składki za tyle lat xD

Na forum braterstwa był kiedyś podobny wątek, może też tam poszukaj.
  • Odpowiedz
@Ranger: w ustawie o sporcie jest wprost napisane że nie można. PZSS zdaje sobie z tego sprawę, ale przymyka oko.
@Wykopowicz9876 odkąd PZSS wdrożył swój system informatyczny oraz stale go udoskonala to wszystko jest możliwe. Procedura zmiany barw klubowych wygląda z grubsza tak:
-stary klub usuwa cię na portalu pzss
-nowy klub dodaje cię na portalu pzss
Niestety, wszystkie znane mi wzmianki o osobach będących członkami więcej niż jednego klubu na
  • Odpowiedz
@Wykopowicz9876: Nie korzystałeś z ich infrastruktury, zajęć etc. Nic im się nie należy, nie wydali złotówki na Twoje wyszkolenie. Po roku (a pewnie w statucie mają ze mniej) powinni Cię byli wykreślić. Jako członek (choć chyba już nim nie jesteś!? Albo i jesteś bo Cie nie wykreślili w końcu) masz prawo do wglądu do statutu, skorzystaj i sprawdź. A jak nie to masz prawo wystąpić o dostęp do informacji publicznej. Lub
  • Odpowiedz