Wpis z mikrobloga

Polska to jakiś nieśmieszny zachodni eksperyment społeczno-ekonomiczny.

Rozbiory, pierwsza i druga wojna, komuna, później jakiś quasi dziki kapitalizm, a teraz stan jakiegoś niewolnictwa z dodatkami skutkujący załamaniem demografii i giga drogimi nieruchami, a który przeistoczy się w jeszcze dziwniejszą groteskę w której 20% obywateli będzie pracowało na resztę.
Za chwilę dotrzemy do miejsca w którym wszystko będziemy wynajmować i niby będzie nam lepiej (mimo że najem to gówno) ale fakt jest taki, że od 200 lat polcy i polacy nie mają możliwości budować wielopokoleniowych majątków w przeciwieństwie do obywateli krajów zachodu.

Nie wierzę, że to nie jest jakaś symulacja. Przecież to, że my nie wychodzimy codziennie na ulice i nie palimy samochodów musi wynikać z jakiegoś wytresowania i przyzwyczajenia do sytuacji beznadziejnych. Pewnie po to było w szkole ciągle o tym mesjanizmie i martyrologii.

To nie jest kraj dla ludzi.

#nieruchomosci #polska #gospodarka #zalesie
  • 6
@tempyluj: Dzieci nie ma przez zmiany kulturowe - było wałkowane milion razy.

Co do reszty to ma to także zalety - migranci albo nie wybiorą Polski(zaleta bo fajniej i bezpieczniej) a jak już wybiorą to będą naszymi niewolnikami(czyli wszystko ok). Będą Polacy Masterrace Pany i niewolnicy migranci.

#pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
Dzieci nie ma przez zmiany kulturowe - było wałkowane milion razy.


@milfhunter69: tylko częściowo, polki na zachodzie potrafią i chcą rodzić po 3 dzieci, a w Polsce decyzja o 1 jest odwlekana w nieskończoność z czynników finansowych i braku podstawowego poczucia bezpieczeństwa.
Sam chciałbym 3 i jestem w takim wieku, że zaczynam pracować nad 1 ale decyzja zapadła na zasadzie yolo bo zaraz będziemy za starzy ¯\(ツ)/¯
@tempyluj: p0lki za granicą generalnie zachowują się dziwnie XD tak się mnożą głównie jakieś patusiary pracujące na magazynie albo w innej fabryce smrodu. Gdyby były w PL to pewnie do rozmnożenia by doszło tu.

Ciekawe czy 3 chce także twoja różowa. Bo moja mimo cieplarnianych warunków(nieruchomości na własność, babcie obie pod ręką, żłobek, wyśmienita sytuacja finansowa) z wielką łaską dała się namówić na drugie. O jej zmanierowanych koleżankach nawet nie chce
  • 0
@milfhunter69: znajome zaczęły robić dzieci dopiero po przekroczeniu granicy niemieckiej, francuskiej i uk. Te co siedzą w Polsce jeśli mają pomoc rodziny mają 1, sporadycznie 2, ci co nie mają pomocy mają kota.

Moja chce nawet 4, a ja odwlekalem bo jeszcze musimy zboostowac kariery, lepsze zarobki, większe oszczędności, kredyt i dochodzimy do tego samego miejsca w którym byliśmy 3-4 lata temu, gdyby nie covid to pewnie był to dobry plan