Wpis z mikrobloga

Trochę chwali post ( ͡º ͜ʖ͡º). Jestem architektem i autorką projektu remontu elewacji i odtworzenia detalu budynku przy ul. Prądzyńskiego 37, we Wrocławiu. Wyszło super i cieszę się, że wspólnota zrobiła to zgodnie z projektem, który był droższy niż zwykłe odmalowanie elewacji. Zdjęcie od Wrocławskieinwestycjebudowlane (mnie możecie znaleźć jako @nakwaracie_archiekura)
Wiadomo, że chciałoby się też, żeby wymieniono cała stolarkę okienną, oczywiście było to ujęte w projekcie, ale wiadomo, że wiąże się to z jeszcze większymi kwotami. #architektura #architekt #wroclaw #budownictwo #renowacja
anamorfoza - Trochę chwali post ( ͡º ͜ʖ͡º). Jestem architektem i autorką projektu rem...

źródło: temp_file.png3342743264339829541

Pobierz
  • 188
  • Odpowiedz
Wiadomo, że chciałoby się też, żeby wymieniono cała stolarkę okienną


@anamorfoza: ale to jest dramat swoją drogą. Widać niektóre świeże okna i zamiast cymbał jeden z drugim wymienić na takie, jak mają sąsiedzi to nie, trzeba być oryginalnym. Ehh
  • Odpowiedz
  • 5
@dafto
Niestety. Mało osób uzgadnia wymianę stolarki i robi po swojemu. Przyznam szczerze, że jak robiłam projekt wymiany stolarki w mieszkaniu u mojego brata, w kamienicy i korzystał z programu Kafka to przejście przez wszystkie papiery, zgody, zezwolenia wydawały mi się niemożliwe dla osoby, która nie jest architektem.
  • Odpowiedz
@anamorfoza: Przede wszystkim dziękuję za dołożenie cegiełki do upiększania mojej dzielnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Czy projekt sąsiada jest bliżniaczy czy jednak różni się np kolorem?
2. Czy wspólnota dołożyła się do remontu skoro wybrano droższy projekt? Ta część ulicy nie słynie elitarności jej mieszkańców eufimistycznie mówiąc, stąd moje zaskoczenie.
  • Odpowiedz
  • 3
@Maly_Jasio
Powinien być bliźniaczy, mam taką nadzieję, ale to inna wspólnota i wybiera swoich wykonawców, projektantów.
Jeśli budynek nie jest w rejestrze to nie podlega pod dotacje na zabytki.
Koszty ponosi wspólnota, część mieszkań jest gminnych więc jakiś procent pokrywa gmina.
  • Odpowiedz
@anamorfoza: Ta bliźniacza kamienica ma wlot do Centrum na Przedmieściu, więc jest de facto najważniejszą kamienicą na tym odcinku Prądzyńskiego. Nie wyobrażam sobie, żeby miała być pozbawiona detalu.
  • Odpowiedz
@anamorfoza Mnie zastanawia potężna ilość anten satelitarnych i kabli, które strasznie szpecą. W trakcie remontu zniknęły ale pewnie zaraz wrócą. Sam projekt jest świetny.
  • Odpowiedz
Ładnie, ale z drugiej strony nudno - co trzecia odnowiona kamienica wygląda podobnie. Niemniej fajnie, że udało się takiej ruderze przywrócić elegancki wygląd.
  • Odpowiedz
@anamorfoza: Ile za taką wycenę? i ja kto wygląda? jestem z zarządu wspólnoty mieszkaniowej we Wrocku i chciałbym pogadać jak to wygląda.
  • Odpowiedz