Wpis z mikrobloga

Szukam swojej pierwszej szosy, głównie do treningów i startów w zawodach triathlonowych. Na celowniku mam dwa modele:
- https://sprint-rowery.pl/rower-szosowy-giant-contend-ar-1-2023
- https://sprint-rowery.pl/rower-szosowy-cannondale-caad13-disc-105-2021

Specyfikacja obu raczej podobna, różnią się głównie geometrią (Cannondale wymaga chyba bardziej agresywnej pozycji?). Na zawody i tak dojdzie lemondka, ale zastanawiam się który z nich generalnie będzie lepszym i bardziej przyszłościowym wyborem?

Ceny z linków powyżej można zignorować - Gianta idzie dorwać za 5200zł, a Cannondale'a za 7300zł (nówki)
#rower #szosa
  • 15
  • Odpowiedz
@kernelpan1c do triathlonu mają krótsze ramy i inną geometrię niż klasyczne szosowe. Nie jestem ekspertem ale mam canona z rama w wersji endurace i jest bardzo wygodny. Tyle że rama karbonowa i osprzęt to pełna ulterga ale hamulce klasyczne nie tarcze. Jest sklep z używanymi kup szose czy coś takiego mają czasami fajne perełki w dobrych cenach. Może tam popatrz. Oni są z Wrocławia chyba
  • Odpowiedz
  • 0
@jazdaniebieski2023: tak, to nie są typowo triathlonowe rowery, ale też nie chcę popadać w paranoję i od razu rzucać się na modele aero. szukam po prostu czegoś, na czym pojadę wygodnie i możliwie szybko
dzięki za polecenie, obczaję sobie te używki
  • Odpowiedz
O używkach nawet nie wspominam bo tam możesz mieć takiego kozaczka że do końca kariery Ci starczy.


@GrubyKociol: Polemizowałbym czy rzeczywiście można kupić taniej używkę w dobrym stanie która nie będzie wymagała wkładu niż nówkę na aktualnych promocjach z peppera.
Aktualnie sprzedawane używki to rowery które ludzie kupowali na największej covidowej górce i wołają za nie ciężkie pieniądze. Ogólnie używki w PL mają jakieś zawyżone ceny.
  • Odpowiedz
@Zabi96 mylisz się chyba. Zobacz : PINAAAALERT! 🔥

Wiemy, że takich rowerów wyczekujecie ze szczególną uwagą, więc informujemy co zaraz nastąpi.

Pinarello Gan S, na 11 - rzędowej elektronicznej Shimano Ultegra Di2 R8050 oraz karbonowych kołach FFWD F6R, w rozmiarze 57cm (dla osób 183-190cm) w ciągu najbliższych 30 minut wyląduje na naszej stronie.

Aaa, jeszcze cena. Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki łamiemy zręby algebry oraz podstawy logiki - 7999zł. Twoim zdaniem da
  • Odpowiedz
  • 2
@jazdaniebieski2023 I że niby to jest jakaś wyjątkowa cena jak za 6-letni rower na szczękach i starą Ultegrą?
Jak jeszcze korba i koła są na wykończeniu to nawet ten znaczek Pinarello nie pomoże w tej cenie.

Za 10,5k można było kupić nowego TCRa na 105 Di2, za 11k na Ultegrze Di2
  • Odpowiedz