Wpis z mikrobloga

@niebadzogrem

Sam pragnę Tesli :D Uwazam ze to GENIALNE samochody o ile:

- masz dom z garazem i ladowarka

- najlepiej masz panele fotowoltaiczne

- najlepiej miec jeszcze drugie auto spalinowe/hybrydowe do dalszych podrozy.


Za to nie wyobrazam brania sobie Tesli jak nie masz w domu/bloku ladowarki to proszenie sie o klopoty.

Jednak jesli ja masz to Tesla wymiata :>


* W obecnym stanie prawnym i faktycznym. Jak wprowadzą obowiazkowy wallbox z
  • Odpowiedz
@niebadzogrem czyli mówisz, że taniej i mniej zachodu to po prostu kupić zwykle auto spalinowe, bo nie wymaga takiej specjalnej infrastruktury i dodatkowego samochodu bo Tesli nie można zaufać? No to rzeczywiście genialna ta Tesla XDDD
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: Ja natomiast kompletnie nie rozumiem fascynacji i podjary a propo tesli - moze kilka lat temu jak byly nowe to wtedy faktycznie to bylo wow - a teraz? Jakos materialow i spasowanie to dramat, wszystko skrzypi i piszczy, w czasie zimy podroz to mordega praktycznie, juz nie wpsomne o koszcie serwisu baterii - no i ze za taki hajs mozna dorwac o wiele fajniejsze spalinowe auto ktorego ladowac nie musisz
  • Odpowiedz
* W obecnym stanie prawnym i faktycznym. Jak wprowadzą obowiazkowy wallbox z opcją odcięcia zasilania jak sieć będzie przeciążona bo wszyscy po południu podłączą swoje elektryki to już nicht gut. No i koszt ładowania, nie oszukujmy się, że nie poszybuje w górę.


@lukasgl: No opisuje jak jest teraz :D Teraz się to po prostu opłaca.
W Norwegii z początku też było super, dopłaty, darmowe promy, parkingi, brak winiet no eldorado.
Lubię
  • Odpowiedz
@Skatedog: wszystko to co napisałeś to nie prawda i prawdopodobnie dlatego nie rozumiesz fenomenu Tesli. Robię 5000 km miesięcznie Teslą Model 3. Sam fakt, że piszesz o ładowaniu 5h to widać, że niezły z Ciebie farmazoniarz. Ładowanie od 2% do 50% zajmuje 15 minut, od 2% do 80% zajmuje 30 minut. Osobiście moje ładowania wynoszą od 12 do 20 minut i jadę dalej. Tak, w starszych rocznikach mogło trzeszczeć. Szczególnie tych
  • Odpowiedz
@jack_: Szczerze mówiąc to nawet lepiej dla mnie bo jak tylko pojawią się taryfy dynamiczne to ja z automatu biorę. Ostatnio non stop w południe cena energii elektrycznej schodzi do absurdalnie niskich wartości. Chętnie bym na tym skorzystał.
  • Odpowiedz