Wpis z mikrobloga

Mirki, pacjent to opel astra j 2k15, błąd ESP, mrugający check engine, ucięta moc i wibrowanie silnika jakby nie palił na wszystkie gary.

Po otwarciu maski sączący się płyn z wężyka na zdjęciu. Co to może być i czy może powodować wyżej wymienione objawy? Z góry dzięki za podpowiedzi. Wygląda jak płyn chłodniczy, czy mógł zalać jakaś wtyczkę od czujnika?

#samochody #opel #mechanikasamochodowa #kiciochpyta
ptaaq - Mirki, pacjent to opel astra j 2k15, błąd ESP, mrugający check engine, ucięta...

źródło: temp_file5778738997325710055

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@ptaaq: To silnik 1.6 czy 1.6 turbo ?
Płyn sączy się z przyłącza węża termostatu. Wąż idzie od termostatu do przepustnicy. https://allegro.pl/oferta/zawor-dlawiacy-przylacze-termostatu-55574685-opel-13782995950
Objawy mogą być nie zależne i świadczyć o wielu rzeczach. Od padniętej cewki po, brak luzów zaworowych.
Wyciek w teorii mógłby świadczyć o zbyt wysokim ciśnieniu w układzie chłodzenia, przez walniętą uszczelkę pod głowica. Ale to tylko teoria, nie chce straszyć, równie dobrze może to być tylko nieszczelność.
Sprawdź
  • Odpowiedz
@ptaaq: To odpowietrznik wysprzęglika. Nie ma tam żadnej elektroniki.
A tam niżej czujnik wstecznego, ale nie generowałby takich problemów.
Sprawdź błędy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cacyyy w tej wersji już się nie da tak odczytać błędów, jutro postaram się ogarnąć złącze ObD to się odezwe. Dzięki
  • Odpowiedz
@ptaaq: Masz utratę komunikacji ze sterownikiem silnika. Raczej nie jest winny sam sterownik, tylko kable, kości lub zasilanie sterownika. Przyczyn może być wiele.
Z lewej strony akumulatora, masz dwie duże kości. Możesz odpiąć i sprawdzić, w szczególności duże piny, czy nie są skorodowane. Wcześniej dla bezpieczeństwa odłącz akumulator.
Jest też opcja, że tylko padła cewka i generuje błędy sterownika.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cacyyy wtyczki wypialem I wszystko wygląda zdrowo, bez wilgoci. Po odpięciu Aku błędy nie wyskoczyły przez 3 min pracy silnika. Auto nadal zachowuje się jakby nie paliło na wszystkie cylindry. Dziurka w wężyku jest idealnie na wysokości cewki i po zdjęciu plastikowej osłony widać, że było zalane. Podejrzewam, że świece też są zalane i dlatego nie pali na wszystkie cylindry.
ptaaq - @cacyyy wtyczki wypialem I wszystko wygląda zdrowo, bez wilgoci. Po odpięciu ...

źródło: temp_file1509031960040813443

Pobierz
  • Odpowiedz
@ptaaq: Wiązka musiała by być przetarta aby doszło do zwarcia, ale warto ja obejrzeć.
Dobrze by było podmienić cewkę na próbę.
Świece możesz wymienić profilaktycznie, nawet jak są sprawne. Ze starych potrafi się urwać końcówka i narobić bałaganu w silniku. Wiec nawet jak to nic nie da, nie wyrzucisz kasy w błoto. Wymiana co około 60tyś. Lub irydowe co 100tys.
Pod cewką, okolice świec będą zapocone olejem, tym się zbytnio nie
  • Odpowiedz
@ptaaq: Olej dostał się przez uszczelkę pokrywy zaworów. Zanim wykręcisz świece, ściągnij strzykawka jego nadmiar. Aby nie wlało się zbyt dużo do cylindrów. Trochę może zostać, silnik przepali, ale większa ilość może go zablokować, bo tłok nie będzie w stanie sprężyć.
Ewentualnie, jak olej wleje się do cylindrów, na wykręconych świecach zakręć silnikiem, aby go wydmuchało.
Odepnij ten wężyk, może trzeba wymienić tylko konektor.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cacyyy tak wszystko osuszylem już na tyle na ile się dało strzykawka, wężyk jest sparcialy i ma pęknięcie więc do wymiany. Zamówię komplet i powinno chodzić. Dzięki za porady!
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@cacyyy wymieniłem świece i cewkę i chodzi rowniutko i nie wywala żadnych błędów, aczkolwiek jeszcze nie jeździłem. Ten wąż od termostatu też wymieniłem, był taki sparcialy, że pękał jak szkło i konektor zostal w termostacie, ale ogarnąłem. Jutro zaleje płynem chłodniczym i odpowietrze. Wielkie dzięki za porady!
  • Odpowiedz
@ptaaq: Dzięki za info. Dziwne że wywalało błąd utraty komunikacji ze sterownikiem silnika. Zawsze jak wymieniałem cewki w oplach, tego błędu nie było. Cenne info na przyszłość.
Tylko przypuszczałem że cewka może generować taki bład.
  • Odpowiedz