Wpis z mikrobloga

Antysemityzm jest w Polsce jak powietrze. Jest go tak dużo i jest tak naturalny, że nawet go nie widać.

Wystarczyło, że wydarzyła się tragedia z wolontariuszem, oczywiście smutna i tragiczna, by Polacy się zesrali swoim antysemityzmem. Jestem przekonany, że ten incydent to zapewne niefortunny zbieg okoliczności. Stała się tragedia, jestem pewien, że Izrael zadośćuczyni krzywdzie i sam przyzna się do odpowiedzialności bez owijania w bawełnę. A wasze antysemickie komentarze, że „Izrael zabił nam chłopaka” to są najlepszym świadectwem tego jak zakłamanymi ludźmi jesteście.

#izrael #palestyna #wojna
  • 14
@MrPerfetc: to tylko pokazuje jakimi prymitywami jesteście, skoro uważacie, że zabójstwo jednego Polaka i kilku wolontariuszy, zapewne przypadkiem (nie celowo), usprawiedliwia trzymanie strony Hamasu - organizacji terrorystycznej, która ma krew na rękach i Żydów i Muzułmanów.
Prosemityzm jest w III Rzeszy jak powietrze. Jest go tak dużo i jest tak naturalny, że nawet go nie widać.

Wystarczyło, że wydarzyła się tragedia z hol.caustem, oczywiście smutna i tragiczna, by rzydzi się zesrali swoim prosemityzmem. Jestem przekonany, że ten incydent to zapewne niefortunny zbieg okoliczności. Stała się tragedia, jestem pewien, że III Rzesza zadośćuczyni krzywdzie i sama przyzna się do odpowiedzialności bez owijania w bawełnę. A wasze prosemityckie komentarze, że
@Charleswhite: Trzeba odróżniać popieranie hamasu od krytyki izraela.

Ja krytykuje Izrael bo lista ich zbrodni wojennej, uciskania palestynczyków, działań na granicy prawa jest dłuższa niż rolka papietu toaletowego velvet. Tym samym nie popieram organizacji terrorystycznej jak hamas. Po prostu mamy walkę kraju zbrodniczego, jak rosja, przeciwko organizacji terrorystycznej.

Naprawdę jedno nie wyklucza drugiego.

To co #!$%@? Izrael wystarczy porównać do Rosji. Zobacz liczbę ofiar cywilnych na Ukrainie, gdzie dla rosjan konwencja
@Charleswhite: A ile krwi na rękach mają politycy zarówno Izraela, Palestyny, Ukrainy i Rosji jak i każdych państw dopuszczających się wojen i finansowania wojska...
To tylko bardziej utwierdza w przekonaniu że państwa nie powinny istnieć, a wojsko jako instytucja powinna zostać zniesiona. Ewidentnie zmieniona na innych warunkach.

@kmiclowsky To by pasowało do każdego państwa. Nie zapominaj że każde państwo zawsze może wypowiedzieć wojnę a cukierkowe hasełka o pokoju nie przykryją politycznych
@Xing77: Oczywiście, że można. Kwestia tylko tego czy mordują cywili na potęgę przy przyzwoleniu państwa czy też nie.

Tylko trzeba rozgraniczyć czy żołnierze robią coś na rozkaz państwa czy jest to ich wina. Np. Polska nie jest krajem popełniającym zbrodnie, chociaż przypadki strzelania do cywili były, no ale nie czarno białe. Tak samo Ukraina nie jest państwem zbrodniczym chociaż jej żołnierze je popełniali i tak dalej i tak dalej.

W strefie