Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: Nie wiem jak u was ale ja w pobliżu mojego domu ogródki działkowe to zamknięte tereny ogrodzone drutem kolczastym, więc ja nie mogę sobie iść i pospacerować. Jeżeli jest to teren publiczny (a działkowcy mają tylko prawo do dzierżawy) to gdzie w decyzji żeby wypowiedzieć dzierżawę, zwrócić pieniądze za zasadzone rośliny i inne rzeczy komunizm? Przecież skoro to własność państwa, to samorządy mogłyby zarządzać takimi terenami tak jak chcą tego
reaktorbezbolca - @WielkiNos: Nie wiem jak u was ale ja w pobliżu mojego domu ogródki...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-01 180119

Pobierz
@badtorro: płacisz dzierżawę, podatek od ziemi, składki na utrzymanie części wspólnych, lamp w alejkach, prąd, wodę. Koszty takie same. Chyba, że chodzi o to, że nie masz kredytu na 30 lat ¯\(ツ)/¯
  • 0
Wypie&$alasz kłódkę łomem czy skaczesz przez płot żeby się przespacerować?


@fastmotion wykopki xd Wystarczy zapytać człowieka jak furtka nie jest zamknięta. Nigdy mi nikt nie odmówił.

@cocklush69 część poglądów mam prawackich, a część lewackich, ale oddania rodów ludowi, bo nie każdy ma nie popieram.

@MasaUpadlosciowa nie psy tylko psiarzy i psie gówna. Owszem dla mnie to duży problem i jedna z niewielu rzeczy jakie mi przeszkadzają w życiu.
Do tego pełno samolowlki budowlanej gdzie ludzi mieszkają cały rok i kopca zimą paląc jakieś gówno w piecu


@ChamskoCytuje: to zgłaszaj to do centrali, z chęcią wpadną z kontrolą. Siedziałem na ROD w zimie czasami sobie malować obrazy, widziałem dosłownie kilka osób. Nocowała maksymalnie jedna (nie jestem pewien, być może po prostu siedziała wieczorem i na pewno nie codziennie). Palenia gówna nie widziałem w ogóle, zresztą u nas inni działkowcy za
@WielkiNos: A ROD, na którym mam działkę w Warszawie dostał użytkowanie na czas nieokreślony od miasta, więc deweloper i inne wykopki, które bóldupią, ze RODy to rzekome siedlisko patusów i alkoholików mogą wypie*dalać. Osiedla tam nie można zbudować, bo tylko pod cel pożytku publicznego, np. szkoła, a że zagospodarowanie na Zieleń Działkową, to sobie mogą co najwyżej nagwizdać koncertowo.
sawes05 - @WielkiNos: A ROD, na którym mam działkę w Warszawie dostał użytkowanie na ...

źródło: WhatsApp Image 2024-03-21 at 18.48.19

Pobierz
@WielkiNos: Przecież przestrzeń w Polsce nie jest problemem. Ludzie myślą, że mieszkania na takich terenach byłyby tanie? Dlaczego? Kredyt 0% i wysoki popyt związany ze wzrastającymi cenami, dalej będą pompowac bańkę, która jeszcze długo nie pęknie.
Jak to dupa piecze komuchów jak to głównie komuchy miały przywilej posiadania działki. Myślisz że przeciętny Kowalski dostałby działkę od tak? Dostawiali tylko zasłużeni dla PZPR, kapusie, ludzie systemu.
to zgłaszaj to do centrali, z chęcią wpadną z kontrolą.


@SmerfMaruda-777: Zgłaszałem i nic z tym nie robią, zresztą wystarczy wejść na OLX i masz dziesiątki ogłoszeń z domkami całorocznymi za 150-250k gdzie jest na stałe woda, prąd, jest szambo i kominek. Gdyby serio sie za to brali to byłaby fala rozbiórek samowolek budowalnych.
@WielkiNos: Ogrodów nie ma co bronic. to relikt starych czasów. ogrody są w centrach, uzbrojone tereny, z komunikacją i tramwajami. tymczasem deweloperzy muszą budować na zadupiach.
lewackich komuchów


@WielkiNos xdddd ale trzeba mieć zryta banie, to rodosy to właśnie największe pokłosie komunizmu, no ale jak ci smutni panowie w tv i w internecie wmówią że wszystko czego nie lubisz to "lewackie komuchy" to potem tak się kończy że zachowujesz się jak debil xxdd
@ChamskoCytuje: dziwne. Możliwe, że były zbudowane jak przepisy na to pozwalały (prawa nabyte). Chociaż ja bym tego nigdy nie kupił. Kiedyś żona chciała coś takiego, ale pachnie mi to problemami. Jeśli coś jest nie tak z papierami lub przepisami to jak nie teraz to przy ewentualnej likwidacji ogrodu zostanie się z niczym. A te w miastach są na to narażone tak czy siak (np. pod szkołę, bo się okaże, że miasto