Wpis z mikrobloga

Królowa szos w produkcji. Pora pomyśleć nad pracownikiem. 1 tydzień w miesiącu będę ja jeździć. Za jak bardzo atrakcyjną uważasz poniższą ofertę na tira na system 3/1 w tym pierwszy lub drugi tydzień (zależnie jak się ułoży robota) przerwa weekendowa 50-60h z możliwością zjechania do domu (pewnie jakieś 300-500 km) z bonusem 200 zł na paliwo lub alternatywnie możliwość spędzenia 2 nocek w motelu opłaconym przeze mnie.

Pierwsze 3 miesiące na próbę 7500 zł netto + składka emerytalna od 5000. Potem od 4-tego miesiąca 9000 zł netto + składka emerytalna od 6000. Wypłata na czas. Pogodna atmosfera, respektowanie tacho. Brak pracy nocnej (w godzinach 22:00 - 04:00). Na początek roku (po przepracowaniu całego poprzedniego roku) bonus uznaniowy od 200 do 2000 zł zależnie od wyników i bezszkodowej jazdy. 18 dni pełnopłatnego urlopu (możliwość wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop lub przerzucenia urlopu na kolejny rok).

Przeciętnie atrakcyjna / bardzo atrakcyjna / wybitnie atrakcyjna

#zycietruckera #transport #tir #pracbaza i dla zasięgu #bekaztransa
  • 32
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: No ale nie zatrudniasz pracownika do firmy zarejestrowanej i bazowanej w USA, a w Polsce, to obowiązuje Cie chyba polski kodeks pracy? No chyba, ze nie mowimy tutaj o umowie o prace, a o dzialalnosci, no to wtedy #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 0
@drahtzieher: Nie w USA, w Europie, ale nigdzie nie napisałem, czy w Polsce czy gdzie. W każdym razie to nic złego napisać rzecz wydającą się oczywistą, jak o dniach urlopowych, itp. Może np. w poprzedniej pracy szef nie puszczał na urlopy.
To podobnie jak ze zdaniem o wypłacie na czas.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: wypisujesz stawki w PLN, wobec czego zakładać można, że robota w PL. Jeśli jeździsz na tirach w Niemczech czy innym bogatszym kraju i dostajesz do łapy tylko 2100€, do tego chyba nie do końca legalnie skoro są jakieś zawirowania z kwotami, od których jest płacone ubezpieczenie, no to chyba średnio xD

ale nie znam się, tak tylko na pierwszy rzut oka komentuję, nie znam stawek w transporcie.
  • Odpowiedz
  • 0
@drahtzieher: Podałem stawkę w PLN w związku z tym, że jesteśmy na polskim portalu, a reszta to Twoje domniemania. Dokładniej to 2120 euro netto. A myślisz, że jakie są zarobki na tirach także w bogatszych krajach? Zauważ, że te 2120 euro odnosi się do pracy 3 tygodnie na 4, a nie pełen miesiąc.
  • Odpowiedz
  • 1
@magicznyfred: Wątpię, aby było 7 tysięcy na krajówce codziennie w domu. Bardziej max 6 tysięcy i mowa o pracy, a raczej #!$%@? cały miesiąc od pon do pt od wczesnego rana do późnego wieczora, albo po nocach.
W moim przypadku 9 tysięcy za niecałe 3 tygodnie w miesiącu (7,5 tys. tylko przez pierwsze próbne 3 miesiące) za niewysiloną pracę / jazdę z praktycznie brakiem potrzeby używania 15-ek i 10-ek (praca będzie
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz:

Zauważ, że te 2120 euro odnosi się do pracy 3 tygodnie na 4, a nie pełen miesiąc.


A ile godzin przez te 3 tygodnie? Tylko ~120h? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A myślisz, że jakie są zarobki na tirach także w bogatszych krajach?


Jak podasz liczbę godzin to policzę.
Ale np we Francji za same 2 weekendy w trasie wyszłoby z 3k PLN
  • Odpowiedz