Wpis z mikrobloga

Właśnie podwiozlem sąsiadkę do cukierni w Kato, nie zamierzam płacić 3zł za 30 minut parkingu więc sobie jeżdżę dookoła miejsca "zrzutu" aż puści mi sygnał. Ciekawe czy Ci debilni urzędnicy wzięli to pod uwagę przy ustanawianiu płatnej strefy w całym centrum. Po prostu więcej posmrodze swoim starym dieslem w centrum xD
#bekazlewactwa #parkowanie #katowice
  • 27
  • Odpowiedz
  • 9
@darek-jg myślę że podobny hajs, ale jakaś tam satysfakcja jest że nie płynie do kasy miasta. Bo ja rozumiem jakąś strefę parkowania, ale jak nie można przycupnąć nawet na 5 minut to dramat.
@Lapidarny no właśnie kiedyś tak było, ale po tych zmianach ostatnich sobota też wchodzi w grę. Tylko w niedzielę jest free.
  • Odpowiedz
@Sasquatch15 ale właśnie wszystko zadziałało tak jak powinno. Dzięki strefie płatnego parkowania jest teraz jedno miejsce więcej dla ludzi którzy faktycznie będą potrzebować.
  • Odpowiedz
  • 2
@_mehow_ tylko nie bierze się pod uwagę ludzi mieszkających stricte za strefą którzy nie mają teraz gdzie zaparkować bo inni po prostu stają tam za free, żeby nie musieć płacić tych paru złotych.
  • Odpowiedz
@Sasquatch15: jakbyś stanął na tym miejscu to przecież kontroler podchodząc nie wlepi Ci mandatu jak będziesz siedział w samochodzie. Przynajmniej w Krakowie tak to działa. Nawet jakby podszedł to wystarczy pogadać. Większość oleje temat. Gdyby trafił się jakiś służbista to odjeżdżasz. Odnoszę wrażenie, że jedynym problemem tu jest satysfakcja płynąca z cebulactwa.
  • Odpowiedz
  • 9
@Pasiak420 może w Krk tak jest, ale w Kato po zmianach ostatnich nie ma już pieszych kontrolerów. Jeździ samochód z kamerami, zczytuje tablice i nara. Z tego co wiem to przejeżdża 2x bo dają jeszcze chwilę żebyś zdążył do parkometru dotrzeć. Więc nie masz racji, ale za komplement cebuli dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tylko nie bierze się pod uwagę ludzi mieszkających stricte za strefą którzy nie mają teraz gdzie zaparkować bo inni po prostu stają tam za free, żeby nie musieć płacić tych paru złotych.


@Sasquatch15 i właśnie dlatego za rok strefa będzie większa. Sprawdzone w Krakowie
  • Odpowiedz
@Sasquatch15: prowadzący nam kiedyś mówił, że zajęcie pasa ruchu kosztuje konkretne pieniądze, to wykonawca budynku przy ulicy wymyślił, że jak transport stoi na czerwonym, to myk pyk zawiesia podpiąć i zdjąć płytę stropową z ciężarówki. No i sobie tak ciężarówka jeździła w kółko :D
  • Odpowiedz
  • 2
@ciemna_jest_noc wyzywam urzędników bo to w większości debile, ograniczenia czy zakazy zawsze będą powodowały obchodzenie ich. Lepiej ludzi edukować, niż za wszystko tłamsić. Jeśli place nie małe podatki na każdym kroku, to nie zamierzam jeszcze dodatkowo pozbywać się swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
  • Odpowiedz
ale w sobotę też macie płatne?


@K_R_S: w ścisłym śródmieściu tak, poza nim nie - i nie ma problemów z zaparkowaniem tylko trzeba sobie zrobić max 10 minut spaceru albo podjechać autobusem za 1 zł (taryfa start-stop, do 5 minut przejazdu rozkładowego)
  • Odpowiedz